טבעו של האדם לתהות על קנקנו של האחר ולנסות להבין מיהו ומהו. אנו עושים זאת באופן טבעי, ללא כל מאמץ או כוונה – סורקים את אופן לבושו ומנסים להסיק מכך לגבי אופיו ומקצועו, מרפרפים על מדפי הספרים שבסלון ביתו ועל אוסף הדיסקים שברשותו, על מנת להבין מהן העדפותיו התרבותיות.

אחד הדברים שמהם ניתן ללמוד על טעמו, העדפותיו ואורח חייו של אדם, הוא מראה הבית שבו הוא מתגורר. בין אם נרצה בכך ובין אם לא, מי שמגיע אלינו הביתה – בני משפחה, חברים, שכנים, מכרים ועמיתים, מגבש דעה לגבינו לנוכח האופן בו הבית נראה ומעוצב.

הרושם שנוצר בעקבות מראה הבית עשוי להיות מטעה, אם הבית לא עוצב על פי טעמנו ואינו משקף את האישיות שלנו ואת הסגנון החביב עלינו. על כן, כאשר אנו מעצבים את הבית, כדאי שנקדיש רגע למחשבה על מה שנרצה שמראה הבית ישדר לבאים בין כתליו.

אחד האלמנטים העיצוביים הבולטים ביותר הוא הריצוף, והחדר הנגלה לעיני כל מי שנכנס אל הבית הוא הסלון. על כן, נתמקד בריצופים שונים של סלון הבית – מה סוג הפרקט שבחרתם אומר עליכם?

פרקט שחור – הבחירה הטרנדית

הבחירה בפרקט שחור לסלון הבית נועזת למדי ומעידה על חשיבה מקורית, על אומץ ועל הבנה בעיצוב ובקיאות בטרנדים העכשוויים. הפרקט השחור יפהפה ומרהיב, משדר אופנתיות ואדג'יות, ולאחרונה צבר פופולאריות רבה לא רק בבתי עסק, כי אם גם בבתי מגורים ובדירות.

פריטים המשתלבים היטב בסלון עם פרקט שחור: ספות לבנות או בצבע קרם במראה עתיק, עם כורסאות תואמות והדומים, וילונות כבדים ונשפכים בגון בהיר, עציצים גדולים בגוון אבן בהיר.

פרקט לבן – הבחירה האורבנית

הפרקט הלבן הוא האח הפחות פרוע של הפרקט השחור – הוא משדר תחכום, מודרניות ואורבניות, ומעיד על דיירי הבית שהם אופנתיים, אניני טעם ומלאי ביטחון. כמו כן, דיירי הבית מצטיירים כבעלי מודעות גבוהה לאסתטיקה ולניקיון.

פריטים המשתלבים היטב בסלון עם פרקט לבן: ריהוט בגוונים חמים, כמו יין או סגול עמוק, כריות בגוונים מתאימים, בהירים יותר, שטיח עגול וקטן, בעל צבעוניות עדינה, המונח מתחת לשולחן הקפה, העגול אף הוא.

פרקט מעץ מלא – הבחירה האיכותית

פרקט מעץ מלא – פרקט העשוי שכבה אחת או שלוש שכבות של עץ איכותי, משדר יוקרה ורמת חיים גבוהה ומעיד על דיירי הבית כעל אנשים שאיכות חיים חשובה להם, המשקיעים בעצמם ובנוחות שלהם.

פריטים המשתלבים היטב בסלון עם פרקט מעץ מלא: ריהוט כבד למדי, וילונות עתירי בד, מספר פסלים או אגרטלים דקורטיביים גדולים, מדפים עם פיתוחים.

פרקט בדגם בולט ויוצא דופן – הבחירה האמנותית

קיים מגוון אדיר של דגמי פרקטים בהדפסים שונים – החל מסגנונות עיצוב קלאסיים יותר כמו פרקט פישבון, דרך הדפסים מעניינים וכלה בדגמים פרועים למדי, בולטים ובלתי שגרתיים, שלא ניתן להישאר אדישים כלפיהם. דגמים אלו מעידים על יצירתיות, אופן חשיבה מקורי, חוש אמנותי ותעוזה.

פריטים המשתלבים היטב בסלון עם פרקט למינציה בדגם בולט ויוצא דופן: ריפוד ספות ווילונות בגוון אחיד ובהדפס חלק, גופי תאורה שיבליטו את הפרקט, שניים או שלושה אלמנטים המתכתבים עם אחד מצבעי הפרקט, כמו כריות ספה, אגרטל או מנורה צבעוניים.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר