אין תחושה יותר נעימה מבית נקי ומטופח בחגים. אנחנו מארחים, חוגגים יחד עם המשפחה והחברים או פשוט נחים בחופשה ומתמכרים לתחושת החופש, ואין הרי כמו בבית. ניקוי פרקט הוא חלק מרשימת המשימות שלנו בדרך לבית נקי ומוכן לחגים – אבל איך שומרים על הניקיון והמראה האסתטי לאורך כל השנה?

מתאימים את הניקוי לסוג הפרקט

עוד לפני שרוכשים חומרים יקרים, חשוב לבדוק איזה פרקט יש לכם ואילו חומרים מתאימים לו. רוב הפרקטים מתנקים באמצעות מטלית לחה ואפשר לשמור עליהם נקיים בלי לערב מים או חומרי ניקוי עמוקים, אבל במידת הצורך – אפשר לקנות חומר מתאים.

החומרים השונים המוצעים בשוק נבדלים זה מזה לפי סוג הפרקט – כך למשל פרקט למינציה דורש חומרים שונים מפרקט עץ מלא או פרקט ענתיק. לכן כדאי להתייעץ עם ספק הפרקטים שלכם במועד ההתקנה ולשאול אותו באילו חומרים להשתמש בהמשך.

ניקוי פרקטים

לא משתמשים בחומרים חזקים

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על מראה הפרקט היא להימנע משימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי. אם אתם מנקים את הבית, אל תתפתו להעביר סמרטוט מהיר עם חומרי ניקוי רגילים על הפרקט, שכן אלו יכולים לגרום לו נזק.

השתמשו רק בחומרים הייעודיים ושימרו על פשטות. ניקוי עדין עם מטלית לחה, טאטוא קבוע ושאיבת אבק, יכולים להספיק כדי לשמור על מראה מטופח ונקי של הפרקט.

בלי לגרור רהיטים

אחד הנזקים המוכרים ביותר לפרקטים הן שריטות שנוצרות בשל גרירת רהיטים כבדים על הפרקט. אם אתם רוצים לשמור על פרקט מטופח ונקי, כדאי להדביק על הריהוט שלכם ספוגיות קטנות או גלגלים שמונעים גרירה של הריהוט על הריצוף.
תוכלו להדביק ספוגיות קטנות המיועדות לרגלי כסאות וכורסאות שאפשר לקנות בכל חנות למוצרים לבית.

הזמינו בעל מקצוע לניקוי קבוע אחת לתקופה

תקופת החגים היא תקופה מעולה להזמין בעל מקצוע שיערוך טיפול תחזוקתי לפרקט ויוודא שהוא נקי ומטופל. את הטיפול בפרקט מומלץ לבצע אחת לתקופה, בהתאם לסוג ולמצבו.

הטיפול מותאם באופן מיוחד לפי סוג פרקט וכולל לפעמים שיוף והסרה של השכבה העליונה, שסופגת את מרבית הנזקים והכתמים. לאחר מכן, בדרך כלל מורחים לקה או שמן מיוחד – לפי סוג הפרקט.

חידוש נעשה לרוב אחת לכמה שנים, בהתאם למצב הפרקט ולאיכות שלו. כשאתם רוכשים פרקט חדש לבית, בדקו עם בעל המקצוע מה דורשת התחזוקה השוטפת של הפרקט, מתי צריך להזמין בעל מקצוע לחידוש הפרקט ומהם הסיכונים בבחירת כל פרקט.

היום, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, לצד טכניקות קלאסיות ועבודה מקצועית שמבוססת על ניסיון רב, אנחנו יכולים להציע מגוון פרקטים איכותיים ששומרים על המראה המטופח שלהם – ובאמצעות הדרכה שלנו – נראים נפלא בכל חג וגם לאורך השנה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר