אחרי שבחרתם פרקט חדש לבית או למשרד, השקעתם בתכנון ובבחירה של גוון וסגנון, הזמנתם התקנת פרקטים מקצועית וחנכתם את החלל החדש והמעוצב שלכם, הגיע הזמן להבין איך מתחזקים באופן שוטף את הפרקט.

תחזוקת פרקטים לאורך זמן דורשת להבין מה המשמעות של סוג הפרקט, החומרים שבאים איתו במגע והתהליך שמסייע לנו לשמור עליו נקי ומטופח.

אילו טעויות עושים רבים בתחזוקת הפרקטים בבית? הנה כמה מהטעויות הנפוצות ואיך להימנע מהן.

הטעויות הכי נפוצות בתחזוקת פרקטים

התקנת פרקטים על ידי איש לא מוסמך

זוהי הטעות הראשונית שעושים רבים. ההתקנה נעשית על ידי איש שאינו מוסמך בכך. היום כשאפשר לקנות עצים לפרקטים גם בחנויות ה"עשה זאת בעצמך" רבים מסתכנים בכך, הם קונים את הפרקט בעצמם ומזמינים שיפוצניק שיבצע התקנת פרקטים לכאורה מקצועית. התוצאה לפעמים בעייתית לאורך זמן.

לכן, ההמלצה שלנו היא תמיד לעבוד עם חברה מומחית לנושא שיכולה להציע גם פרקט איכותי וגם התקנה של אנשי מקצוע מיומנים עם ניסיון ואחריות.

שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים

עוד טעות נפוצה מאד היא שימוש בחומרי ניקוי שאינם מתאימים לסוג הפרקט או לניקוי פרקטים בכלל. בכל התקנת פרקטים בבית או במשרד חשוב לקבל הנחיות מחברת הפרקטים לגבי הטיפול המומלץ בפרקט שבחרתם.

ברוב המקרים ניתן להסתפק בניקוי שכולל העברה של מטלית לחה מעט על שטח הפרקט וניקוי עדין שלו, ללא כימיקלים וחומרי ניקוי חזקים. כמו כן, שאיבת אבק וטאטוא יכולים לשמור על הפרקט נקי לאורך זמן.

לכן, לפני שאתם קונים תכשירי ניקוי, קבלו הדרכה מתאימה מהחברה ממנה רכשתם את הפרקט.

ניקוי עם הרבה מים

אולי הטעות הכי הרסנית שאפשר לעשות בניקוי פרקטים היא לשטוף אותם בהמון מים. למרות שהיום ניתן לבצע התקנת פרקטים עמידים במים, חשוב להבין שאין שום צורך להרטיב את הפרקט בהמון מים כדי לנקות אותו.

היתרון המשמעותי של פרקטים הוא העובדה שקל לתחזק אותם. לא צריך לעשות ספונג'ה עם דליי מים כדי לשמור עליהם נקיים, אפשר פשוט לנגב אותם בקלות עם מטלית עדינה ואין צורך בשימוש בהרבה מים.

גם במקרה כזה, אם אתם לא בטוחים האם ניתן להשתמש בנוזלים על גבי הפרקט, התייעצו עם חברה מקצועית שתספק לכם התקנת פרקטים איכותית שכוללת גם הנחיות להמשך הטיפול בפרקט.

קניית חומרי צביעה ושימון לא נכונים

התקנת פרקטים כוללת בדרך כלל הנחיות לגבי טיפול בפרקט במהלך השנים. בחלק מהמקרים ניתן לשמן את הפרקט או לעשות תיקונים, אך זאת כדאי לעשות רק באמצעות איש מקצוע מיומן.

למרות שניתן לרכוש צבעים או שמנים שטוענים לשקם ולטפח את הפרקט, אלו לא מתאימים לכל הסוגים ולכן מומלץ מאד לבדוק עם חברת הפרקטים מה כדאי לעשות כתחזוקה תקופתית שוטפת. 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר