אם אתם אוהבים עיצוב כפרי אבל גרים באמצע העיר, אתם לא חייבים להמשיך לחלום על הרגע שבו תארזו מזוודות ותעברו לחווה באזור ירוק או לקוטג’ כפרי בקיבוץ. המטבח שלכם יכול לקבל מתיחת פנים ולהכניס קצת אווירה כפרית לתוך הבית.

אז איך עושים את זה אפילו שאתם מתגוררים בעיר? פרקטים יכולים להיות בסיס מעולה לעיצוב כפרי, גם באמצע העיר הסואנת.

הכל עניין של סטייל

אם תבואו לבחור פרקטים אצלנו באולם התצוגה תגלו שלכל סגנון עיצובי יש את הגוונים, הטקסטורות והצבעים שלו שבאים לידי ביטוי בבחירת הריצוף. כשאנחנו מדברים על מטבח כפרי, אנחנו מדברים על עץ מחוספס וחשוף, במראה לא מלוטש ואולי אפילו עם מראה עתיק ומיושן.

פרקט מעץ מלא ומחוספס יוצר את המראה הכפרי ומתחבר מאד לסגנון. מבחינת גוון העץ, תוכלו לבחור בעץ כהה יחסית שמאד מתאים למראה הכפרי.

שימוש במדפי עץ פתוחים

אחד המאפיינים של מטבחים כפריים הוא התחושה הפתוחה והמאווררת, שבעצם מתכתבת עם הנוף הפתוח שרואים מחלונות בתי הכפר. כדי ליצור את אותה אווירה גם בעיר כדאי לבחור במדפים פתוחים שייצרו תחושת מרחב, על פני ארונות סגורים.

כדאי לבחור במדפים מעץ, ששומרים על המראה הטבעי והכפרי ולא במדפים מפלסטיק או מתכת שמתאימים יותר למראה מודרני.

צבעוניות שמתחברת לטבע

בחירת הצבעים למטבח שלכם תשפיע גם היא על יצירת המראה הכפרי. צבעים כמו ירוק, חום ואפרפר מתאימים ליצור את המראה הכפרי ואיתם גם תכלת, שמנת וקרם.

את הצבעים האלו תוכלו לשלב במטבח על קיר מפתח אחד, בבחירת חפצי הנוי והכלים שתציגו או אפילו בבחירת אריחי הקרמיקה על הקירות. צבעים חזקים כמו צהוב וירוק כהה כדאי לשלב בנגיעות קטנות בעוד שגוונים בהירים כמו תכלת או מנטה אפשר לשלב גם על קירות שלמים.

הרבה עציצים וצמחי תבלין

אחרי שבחרתם פרקטים מתאימים לריצוף המטבח הכפרי שלכם, תליתם מדפים ובחרתם סקאלת צבעים שתתאים לאווירה, הגיע הזמן להכניס את הטבע הביתה. גם אם אתם גרים בעיר, תוכלו לתת למטבח שלכם אווירה כפרית באמצעות עציצים, צמחי תבלים ריחניים והרבה ירוק בעיניים.

העציצים שתציבו על המדפים, על אדן החלון או על השיש יצרו מראה שמדמה את נוף הכפר ומכניס הרבה ירוק לתוך הדירה העירונית שלכם. מומלץ לבחור בצמחים עמידים שמתאים להם להיות בתוך הבית ולא זקוקים לתנאים מיוחדים שלא תוכלו להעניק להם בתוך דירה אורבנית.

פריטי טקסטיל שמתחברים לכפר

לצד עציצים שמכניסים ירוק לתוך המטבח, תוכלו לשלב מפות שולחן פרחוניות, כריות על מושבי הכיסאות או וילונות קטנים על החלונות עם הדפס כפרי. פרחים, עצים, עלים וגם בדים חלקים בגוונים שציינו כאן יעזרו לכם להביא את הכפר אל המטבח שלכם באמצע העיר.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר