הטרנדים בעולם העיצוב משתנים כל הזמן ואיתם גם סקאלת הצבעים שנכנסת אל הבית. גווני עץ תמיד נמצאים שם – בהירים או כהים, טבעיים או צבועים, עם טקסטורה מעניינת או חלקים ומלוטשים. רצפה כהה, בעיקר פרקט שחור, היא טרנד חדש יחסית שמתבסס על היסטוריה רחוקה.

פרקט שחור

איך משלבים רצפה כהה בחדר עכשווי? יש לנו כמה טיפים בשבילכם.

בחירה בסקאלת צבעים מנוגדת:

כדי לשמור על תחושה מרווחת ועל כניסה של אור לחדר, חשוב לאזן את הרצפה הכהה עם אלמנטים בהירים יותר. אנחנו ממליצים לבחור פרקט שחור שישתלב עם צבעי קיר בהירים ונייטרלים לצד ריהוט בהיר או טקסטיל בגוונים בהירים.

הניגודים האלו יעזרו לשמור על תחושה מרווחת, יכניסו יותר אור לחדר וימנעו תחושה קלסטרופובית.

בחירה בסקאלה מנוגדת טובה גם להדגשת היופי והאלגנטיות של הפרקט הכהה. העץ שצבוע בגוון כהה מקבל כבוד ויוצר אווירה מיוחדת בחדר, ביתית אבל עכשווית מאד.

שמירה על פשטות וניקיון:

כדי שהגוונים הכהים לא ישתלטו על החדר והוא ייראה קטן יותר, כדאי לשמור על עיצוב פשוט. שימוש בעץ טבעי בהיר לריהוט, בחירה בריהוט נקי ללא פיתוחים וליקוט פריטים אחדים לקישוט החדר.

לא כדאי לתלות הרבה מאד תמונות על הקירות, לבחור בדוגמאות רבות של טקסטיל או לקשט את החלל עם פריטי נוי רבים – שמירה על פשטות תתן כבוד לכל אחד מהפריטים בחדר ותעזור ליצור תחושת מרחב.

פרקט שחור מול חלונות גדולים:

פרקט שחור מתאים במיוחד לחללים גדולים, שאליהם נכנס אור טבעי רב. לכן, כדאי לבחור בהתקנת פרקט שחור בחדרים שבהם יש חדרים גדולים, כניסות ויציאות רחבות והרבה אור שנכנס אל החדר. הימנעו מפרקט שחור בחדרים קטנים מאד שאין אליהם כניסה של אור.

מותר לבחור קיר אחד כהה:

אחד הטרנדים החמים היום הוא דווקא בחירה בגוונים כהים, גם לקירות החדר. מומלץ לא לצבוע את כל הקירות בגוונים כהים אם בחרתם פרקט שחור לרצפה, אבל ניתן בהחלט לבחור בקיר אחד שיהיה קיר מפתח וייתן את הטון של החדר.

גוונים כמו ירוק בקבוק, כחול, אדום וסגול מעושן הם רק חלק מהגוונים שאפשר לשלב לצד פרקט שחור. גם משפחת האפורים יכולה ליצור אווירה מיוחדת בחדר.

הכניסו את הטבע לחדר:

הוספה של עציצים בחדר בעל ריצוף כהה יוצר תחושה רעננה יותר. יחד עם האור הטבעי שנכנס מהחלון, הצמחים מוסיפים תחושה של רעננות והופכים את החדר לקליל ופתוח יותר. הגוון הירוק החי של הצמחים הפך לאחד הגוונים הטרנדים בשנה האחרונה והוא משתלב מצוין עם פרקט שחור או חום כהה.

אנחנו מזמינים אתכם לאולם התצוגה שלנו, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של פרקטים, ביניהם פרקט שחור ופרקט לבן, לפי העדפותיכם.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר