שבועות כבר כאן ואנחנו מתחברים לצבע הלבן. הוא מכתיב מודרניות, שיקיות ואלגנטיות, הוא מוסיף אור לבית והוא משתלב עם כל צבע אחר. סקרנו את היתרונות של בחירה בגווני הלבן לעיצוב הבית

לא פרקטי, מתלכלך מהר, רפואי מדי, בהיר מדי. אלו רק חלק מהדברים שאנחנו שומעים מאנשים שמתלבטים האם להכניס פרקט לבן לבית או לצבוע את הבית כולו בלבן נקי. למרות שאנחנו אוהבים ומושפעים מסגנונות שונים ולא נשארים נאמנים רק ללבן, בחרנו להקדיש לו כתבה משלו ולשבור כמה מיתוסים על הצבע-לא צבע הזה. פרקט לבן בבית

מיתוס 1: רואים את כל הלכלוך

הרבה אנשים מפחדים מצביעת הבית בגוונים בהירים מאד או בחירת פרקט לבן בגלל הלכלוך. אנחנו שומעים מהרבה אנשים שעל לבן רואים כל כתם, כל לכלוך וכל אבק. חשוב לציין שלמרות שמדובר בהחלט בצבע הבהיר ביותר על הסקאלה, כל כך בהיר שהוא לא נחשב לצבע בכלל, הוא לא תמיד המתלכלך הרשמי של הבית.

גם רצפה שחורה או שיש שחור במטבח יכולים לספוג בקלות כתמים ואבק. יותר מכך, אבק נראה לעין הרבה יותר על גבי שחור מאשר על גבי לבן.

מיתוס 2: המראה קליני מדי

צביעת הבית בלבן, יחד עם בחירה בפרקט בצבע זה, יכולה להפוך את הבית לנקי מאד במראה שלו, כמעט מינימליסטי. יש מי שיגידו שהמראה שנוצר הוא אפילו קליני מדי ומזכיר מרפאה יותר מאשר בית.

אנחנו חושבים שהכל טמון בשילובים הנכונים. לצד הלבן, כדאי לשלב גוונים נוספים, מעץ בהיר ועד לגווני פסטל, מצבעים חזקים ועד לשחור ולאפור. שילוב הגוונים האחרים ייצור תחושה פחות קלינית ויותר עליזה ושמחה.

מיתוס 3: הבית יהיה קר ומנוכר

הצבע הלבן מתחבר אצל לא מעט אנשים לקור. כשצובעים את כל הבית בלבן, בוחרים ריהוט בהיר ומשלבים פרקט לבן המראה שמתקבל יכול להיות בהחלט קר, בגלל הניקיון שנוצר. עם זאת, גם כאן מדובר באיזונים. חשוב לשלב לצד הבחירה בגוון לבן גוונים נוספים, שיכניסו קצת חום לבית.

אם אתם לא רוצים ליצור מראה כהה ועליז מדי, אפשר לבחור בגווני פסטל כמו אפרסק, ורוד בהיר, מנטה ותכלת שיכולים להוסיף לבית תחושה פחות מנוכרת ויותר ידידותית למבקר.

פרקט לבן גם לבית עם ילדים

מיתוס 4: לבן לא מתאים לילדים

אנחנו מפחדים מלכלוך, מבלגן ומעבודה קשה ולכן רובנו בוחרים את הפריט הפרקטי ביותר, שהוא לא תמיד האסתטי והמעוצב ביותר. כשמדובר על בית עם ילדים, אנחנו נזהרים הרבה יותר מלבחור בלבן.

חשוב להכיר גם את היתרונות של שימוש בלבן. היום אפשר לצבוע את הקירות בצבעים שאפשר לנקות מהם כתמים באמצעות מטלית לחה, ואין צורך בתיקוני צבע. התקנת פרקט לבן מבטיחה ניקוי פשוט של הרצפה, עם שואב אבק או בעזרת מטלית. לא צריך לפחד גם כשיש ילדים קטנים בבית.

הצבע הלבן שופע יתרונות כשמדובר בעיצוב הבית. הוא מכניס המון אור לבית ונותן תחושה של מרחב גם כאשר מדובר בבית קטן. פרקט לבן, יחד עם חלונות גדולים וקירות בהירים, נותן תחושה מעוצבת ואלגנטית. כשמשלבים אותו עם פריטי עץ בהירים, בדים צבעוניים ופריטי נוי מתאימים נוצר מראה עדכני, מעוצב ומלא באור.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר