הכחול הפך בשנה האחרונה לאחד הצבעים הטרנדיים ביותר בעולם העיצוב. הוא מופיע ללא הפסקה במגזיני העיצוב ומצולם על הקירות של הבתים הכי יפים בעולם. בעוד שבעבר הצבע הכחול היה נחשב לצבע קר מאד ולכן דבקנו בעיקר לצביעה בגווני תכלת בהירים או למגע כחול דרך פריטי העיצוב הקטנים, היום הכחול הכהה תופס את הבמה המרכזית.

קצת כחול, קצת אפור והרבה שיק

לא כל גוון כחול יוצר את התחכום והשיק שאנחנו רואים במגזיני העיצוב הנחשבים. מדובר בגוון כחול עמוק, שכולל נגיעות של אפור. כדי ליצור מראה מעודכן ומיוחד בבית, לא צריך לצבוע את כולו בכחול הנחשק, אלא להביא אותו לידי ביטוי בנגיעות שונות. השילוב עם עץ ובעיקר עם פרקט עץ מלא בגוונים המתאימים, יכול לשדרג את המראה של כל חדר ולהפוך אותו לאינדיבידואלי אבל טרנדי.

הנה כמה רעיונות לשילוב הגוון הכחול עם פרקטים בחדרים שונים.

כחול ועץ טבעי בחדר השינה ובסלון

השילוב האולטימטיבי בין הכחול האפור הזה ובין פרקט עץ מלא הוא באמצעות יצירת מראה טבעי. פרקט בגוונים בהירים של אורן או ליבנה מתאים במיוחד לצד הכחול האפרורי.

את המראה המשודרג לחדר יוצרים באמצעות התקנת פרקטים מעץ מלא בגוונים טבעיים וצביעה של קיר מפתח בצבע הכחול. השילוב הזה יוצר אור בחדר וניגודים נעימים לעין.

בחדר השינה אפשר לבחור בקיר שמאחורי המיטה הזוגית לצביעה בכחול ואם אתם בוחרים ריהוט מתאים, הקפידו לבחור ריהוט מעץ בהיר. בסלון תוכלו לשלב את הקיר הכחול מאחורי הספה, או כצבע רקע לספריה או לנישת אחסון עם מדפים. רצפת פרקט בהירה תכניס הרבה אור לסלון, שהוא החדר המרכזי והשימושי ביותר בבית.

פרקטים ונגיעות כחול בחדר הילדים

לא פעם אנחנו חוששים לבחור לחדר הילדים צבעים כהים, כמו כחול או אפור ובוחרים דווקא בצבעי פסטל רכים. הצבע הכחול מחמיא מאד לרהיטים בגווני לבן ומשתלב נהדר בחדר הילדים לצד פרקטים מעץ מלא בגווני חום בינוני, כמו מהגוני או דובדבן.

הצבעים החמים האלו נותנים לחדר אווירה מחבקת ונעימה, בעוד שהכחול מקרר ויוצר רוגע ושלווה.

מתחשק לכם מטבח כחול?

הצבע הכחול הכהה חודר גם לעולם עיצוב המטבחים. מטבח עם ארונות כחולים הוא כבר עניין נפוץ וטרנדי למדי והוא מופיע בקולקציות של חברות המטבחים לצד הגוונים הנייטרליים, צבעי תכלת וירוק שנכנסו גם הם לאופנה וגווני עץ.

שילוב של פרקט מעץ מלא בגוון חום חם יוצר במטבח תחושה ביתית ונעימה. זהו מטבח שעושה חשק לבשל. כדאי לשלב במטבח גם אלמנטים בהירים יותר, למשל מדפים בגווני לבן או קרם או כלי בישול לתצוגה בצבעים בהירים. הצבעים האלו, יחד עם אור טבעי שנכנס מהחלונות והדלתות, יוצר מראה כפרי וביתי מאד.

הצבע הכחול שולט היום בעולם העיצוב, לצד גוונים נוספים כמו ורוד ותכלת. הוא מעניק לכל בית תחכום ובשילוב נכון עם פרקטים מעץ מלא יוצר אווירה ביתית וחמימה.

 

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר