מה זה פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי העשוי מכמה שכבות ומדמה מראה של עץ טבעי. השכבה העליונה היא ציפי למינציה. פרקט למינציה זול יותר בדרך כלל מפרקט עץ מלא אבל נותן גם הוא מראה אטרקטיבי המשדר חמימות לפרקט למינציה עמידות גבוהה ללחות, לכתמים ולשחיקה והוא מגיע במגוון עצום של דגמים וצבעים.

מה זה פישבון?

פרקט פישבון הוא פרקט קלאסי שמזכיר בצורתו ובאופן ההתקנה שלו את עצם הדג ומכאן שמו. הוא יוצר מראה גיאומטרי אלגנטי ומוקפד. הוא הומצא במאה ה-17 בצרפת. בשל היותו דומיננטי ובעל מראה יוקרתי, צריך לתת לו את הכבוד המגיע לו ולא ליצור עומס על ידי ריהוט כבד. פעמים רבות עיצוב החלל כולו יושפע מדוגמת הפישבון.

איך לבחור פרקט?

קיימים מספר סוגי פרקטים במגוון דגמים וצבעים: פרקט למינציה, פרקט עץ, פרקט רב שכבתי ופרקט פולימרי. כדי לדעת איזה פרקט לבחור צריך לקחת בחשבון פרמטרים כמו עמידות, סגנון עיצוב, מיקום, תחזוקה וכמובן מחיר. פרקט למינציה הוא פופולרי גם בשל המחיר שלו ונותן היום תשובה איכותית וטובה לפרקט עץ מלא. החסרונות שלו הוא העמידות – פחות עמיד למים למשל. אם רוצים להתקין פרקט עמיד במים, כדאי לבחור דווקא בפרקט פולימרי שהוא פרקט סינתטי עמיד למים וכולל ציפוי אנטי סליפ. פרקט רב שכבתי כשמו כן הוא – עשוי ממספר שכבות. זול יותר מפרקט מעץ מלא, עמיד יותר ונוח יותר לתחזוקה. בשונה מפרקט למינציה, כאשר יש שריטות או כתמים ניתן לשייף רק את השכבה העליונה ואין צורך להחליף את כולו.

כמה עולה פרקט למטר?

לשאלה הזו אין תשובה חד משמעית. התמחור של רצפת פרקט אכן מבוצע על ידי מחיר למטר אולם טווח המחירים הוא רחב מאד, בין עשרות שקלים למטר למאות שקלים, וכן תלוי גם בסוג הפרקט – האם מדובר בפרקט למינציה? פרקט עץ מלא? פרקט פולימרי וכדומה.

כמה עולה פרקט בכל הבית?

התשובה לשאלה זו דומה מאד לתשובה לשאלה הקודמת. הכל תלוי בסוג הפרקט, האיכות שלו ואיפה תרצו לרכוש אותו. טווח המחירים הוא רחב מאד. כמובן שהמחיר הוא למטר ולכן חשוב לדעת במדויק גם את גודל השטח שמיועד לריצוף בפרקט.

פרקט עץ או למינציה?

התשובה היא תלוי. שני הסוגים טובים, איכותיים והיום ניתן למצוא גם פרקט למינציה ברמה גבוהה. השיקולים צריכים להיות כאמור מבחינת החדר שאותו רוצים לרצף הפרקט, אמת העמידות, הסגנון העיצובי ושיקולי התקציב. אם התקציב מוגבל, כדאי לבחור בפרקט למינציה. פרקט עץ נותן לחלל מראה טבעי, מכובד ויוקרתי וגם מבחינת התחושה. משני הסוגים ניתן למצוא מגוון עצום של דגמים וצבעים ולהתאים לבית שלכם.

מה עדיף, פרקט או ריצוף?

קודם כל זו שאלה של טעם. מה אתם אוהבים? יש המעדיפים מראה של פרקט ויש כאלה שלא יכולים ללא ריצוף. משני הסוגים יש מגוון עצום של דגמים, גדלים וצבעים. אם רוצים לחדש את הרצפה בבית, ניתן להתקין בקלות יחסית פרקט על הריצוף הקיים במקום להסתבך עם התקנת ריצוף חדש. מראה של פרקט נותן לחלל תחושה של חמימות וגם תחושת הדריכה נעימה. מי שאוהב לנקות את הרצפה עם הרבה מים, פרקט לא מתאים לו. את הפרקט מנקים עם סמרטוט לח בלבד. רצפות קרמיקה יכולות להישבר בעוד שפרקט לא.

איך מנקים פרקט?

מומלץ לנקות את הפרקט באופן קבוע עם מטאטא או שואב אבק. לא כדאי להשתמש בפרקט עם זיפים נוקשים. במידה ונשפך נוזל על הפרקט יש לנקות באופן מיידי. אסור לשפוך הרבה מים על הפרקט, אלא לנקות עם מטלית לחה בלבד ולאחר מכן לייבש. לא להשתמש באקונומיקה או בחומרים חזקים. קיימים חומרי ניקוי מיוחדים לפרקטים.

האם פרקט עמיד במים?

לא כל סוגי הפרקטים עמידים במים אבל יש מיוחדים המתאימים לכך. מדובר בפרקט פולימרי שניתן להתקין אותו גם בחדר האמבטיה. הוא עשוי מחומר סינתטי שיכול לעמוד בכמויות גדולות של מים ולא להתנפח. פרקט עמיד במים ניתן להתקנה בקלות בהתקנה צפה. הוא מתאים גם במצבים של לחות גבוהה ואינו דורש תחזוקה מיוחדת.

איך לשמור על פרקט במטבח?

המטבח הוא אזור שיחסית מתלכלך בבית וגם יש בו הרבה תנועה. לכן מומלץ להתקין בו פרקט לא הזול ביותר, איכותי ועמיד יחסית. שמירה וניקיון של פרקט במטבח היא כמו של פרקט באופן כללי. אם יש כתם או ממש רטיבות, יש לנקות אותו מיד עם מטלית לחה. ניקיון על ידי טאטוא ושאיבה ושטיפה באמצעות סמרטוט לח בלבד. פרקט במטבח ייהרס או יתקלף רק עם יהיה חשוף לכמות עצומה של נוזלים מה שלא קורה בדרך כלל.

האם אפשר לצבוע פרקט?

ניתן לצבוע רצפת פרקט אך חשוב להקפיד לעשות זאת רק בעזרת צבעים שנועדו לכך ולהתאים את סוג הצבע לסוג הפרקט, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. יש לבצע את הצביעה בצורה חלקה ואחידה בכלים המתאימים ורצוי להיעזר בבעלי מקצוע המומחים לכך. לאחר סיום הצביעה מומלץ להגן על הפרקט בגימור לכה או שמן.

למה פרקט מתנפח?

פרקטים מתנפחים וניזוקים בעיקר בגלל מגע עם מים. לא מדובר בלחות קלה אלא בכמות גדולה של מים שגורמים לפרקט להתנפח. לעיתים פרקט יכול להתנפח ולהתרומם גם כתוצאה מהתקנה לא מקצועית. אם נגרם נזק גדול לפרקט, לעיתים אין מנוס אלא להחליפו. אם זה כתוצאה מרטיבות, חשוב לייבש לגמרי את המים שהצטברו מתחתיו.

פרקט חורק, איך לתקן?

אם הפרקט חורק ויש רעשי דריכה לא סבירים, יכולות להיות לכך מספר סיבות שקשורות בהתקנה לא מקצועית או בחומר לא איכותי. הסיבה הנוספת היא שהרצפה עקומה ולא פילסו אותה כמו שצריך. יתכן והסיבה היא באמת בהתקנה, שלא השאירו מספיק מרווח מהקיר ונוצר לחץ. במקרה כזה, יש לפרק את הפנלים ולהצר מעט את הפרקט כדי להגדיל את המרווח מהקיר. פעולה זו תמנע את רעשי החריקה.

מה זה פנל פולימרי?

פנל פולימרי הוא פנל העשוי מחומר הנקרא פוליאוריתן מוקצף והוא מחליף את הפנל המסורתי העשוי HDF. היום רבים משתמשים בפנל פולימרי והוא נחשב בעולם העיצוב. הוא תוחם בין הקיר לרצפת הפרקט או הריצוף. הוא מגיע בצבע לבן ונותן מראה נקי. יתרון נוסף שלו הוא היותו קל לניקוי ולא ניזוק ממים.

איך להרכיב פרקט?

לפני התקנת פרקטים, חשוב לבדוק שהמצע עליו מותקן הפרקט יהיה מפולס והקירות יהיו מטויחים וללא פנלים. חשוב גם לוודא שאין נזילות ולחות שתפגע בפרקט לאחר מכן. היום קיימים שני סוגי התקנות פרקט: התקנה בהדבקה – מריחת דבק על הרצפה והדבקת לוחות הפרקט והתקנה צפה – בה מניחים ספוג על הרצפה ועליו מניחים את הפרקט. כשמדובר בפרקט למינציה, תהיה רק התקנה צפה. במידה וההתקנה היא בהדבקה, יש להמתין 4 שעות עד שניתן לדרוך על הפרקט. שיקול נוסף בבחירת סוג ההתקנה הוא העלויות – התקנה צפה לרוב זולה יותר מהתקנה בהדבקה.

אפשר להדביק פרקט על קיר?

אפשר בהחלט. פרקטים משתלבים היום גם בחיפוי קירות ונותנים לחדר מראה עדין ואלגנטי. זהו פתרון עיצובי לטווח ארוך. במקום להתעסק עם צבע לקירות מלוכלכים ומתקלפים, ניתן לחפות אותם בפרקט. גם לחיפוי קיר יש מגוון סוגים של פרקטים.

איך למצוא חברות פרקטים טובות?

בעידן בו הכל במרחק קליק אחד – רק כתבתם "פרקטים" והתוצאות מרובות ומבלבלות. חשוב למצוא חברה בעלת ניסיון ועם ידע מקצועי בתחום. חברה עליה אתם מקבלים המלצות אמיתיות או מחברים ובני משפחה או מהרשת. חשוב לשמוע על ההתקנה, השירות, האיכות והמקצועיות וחומרי הגלם בהם החברה משתמשת. אין מה לעשות – בסוף המלצות משפיעות על קבלת ההחלטות.

איפה לקנות פרקט?

התשובה במקרה הזה דומה מאד לתשובה לשאלה "איך למצוא חברות פרקטים טובות?". צריך למצוא מקום מקצועי, עם יחס אישי ושירות ברמה גבוהה, שגם ידעו לתת לכם את הפתרון המתאים ביותר לצרכים שלכם וגם יבצעו ויתקינו ברמה המקצועית ביותר. כדאי לרכוש את הפרקט במקום שמתמחה בפרקטים או שיש לו מחלקה מיוחדת לכך כפי שאנו מציעים בפרקט בשרון.

התקנת פרקט על ריצוף קיים, כדאי?

כדאי בהחלט, במידה ורוצים לחדש ולשדרג את המראה של החלל בבית. פרקט ייתן לחלל אווירה חמימה וביתית. התקנת פרקט על ריצוף קיים היא פשוטה יחסית. מה שחשוב לוודא לפני ההתקנה הוא שהמשטח עליו מתקינים את הפרקט ישר ונקי.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר