אחד המיתוסים הכי גדולים על ריצוף פרקט שאנחנו שומעים הוא שקשה לנקות אותו. לפי המיתוס הזה, פרקט חשוף יותר לנזקים ולכן צריך להקפיד על תחזוקה שלעיתים גוזלת הרבה זמן. המיתוס הזה כולל שימוש בשמנים מיוחדים, ניקוי באמצעות מכונות גדולות או החלפת הפרקט אחת לכמה שנים.

כדי לשמור על פרקט נקי ולטפל בו נכון לקראת הפסח, ממש לא צריך את כל הדברים האלו.

לקראת פסח, אנחנו שמחים לנפץ את המיתוס הזה ולתת לכם כמה טיפים על ניקוי הפרקט כך שיישאר מבריק, מטופח ואסתטי במשך זמן – באמצעים פשוטים שאתם גם ככה מוציאים מהארון במהלך ניקיונות החג.

>>> העצות שלנו לשמירה על מראה הפרקט לאורך כל השנה

קודם כל לטאטא

אחד הנזקים המוכרים לפרקט הוא שפשוף וחיכוך של ריהוט, אבק, חול ושאר דברים שיוצרים שריטות. כדי למנוע את כל אלו, כדאי לשמור על הפרקט נקי ולטאטא אותו. למרות שלא מדובר בפעולה שתבריק את הפרקט, היא תשמור עליו מפני לכלוכים קטנים שעלולים, כשאנחנו דורכים עליהם או מזיזים דברים, לשרוט את הפרקט ולפגוע במראה שלו.

אפשר גם לשאוב

כדי לנקות את הפרקט מאבק, מומלץ להשתמש בשואב אבק איכותי. שואב חזק ואיכותי יוכל לשאוב את האבק גם מפינות החדר, שם מתאסף בדרך כלל לכלוך שקשה לנקות וליצור כבר התחלה טובה לניקוי הפרקט. מומלץ להשתמש בשואב בעל עוצמה חזקה, שיוכל להסיר אבק מהחיבורים בין הפרקט וממקומות מאתגרים אחרים. לאחר השאיבה יהיה הרבה יותר קל להבריק את הפרקט והתוצאה תהיה הרבה יותר טובה.

בלי הרבה מים

כמו שכבר המלצנו בעבר כשדיברנו על תחזוקת פרקט, מרבית הפרקטים לא אוהבים מגע עם מים. היום אמנם יש ריצוף עמיד במים אבל בכל מקרה כדי לשמור אותו נקי ומטופח, מומלץ לנקות את הפרקט עם מטלית לחה ולהימנע מהרבה מים.

המים יכולים להשאיר כתמים על הפרקט, לגרום לו להתנפח ופשוט להרוס אותו. עדיף להשתמש במים ללא סבון ובטח ללא חומרי ניקוי אגרסיביים כמו אקונומיקה. מגע פשוט של מטלית לחה יכול להסיר כתמים של אוכל או שתייה שנשפכו על הרצפה, צבעי גואש או כל כתם אחר שתרצו להסיר.

להשתמש רק בחומרים המומלצים על ידי היצרן

יש הרבה מאד חומרי ניקוי שמתאימים לפרקטים או מיועדים לניקוי שלהם. חשוב לקבל המלצה מהספק שממנו קניתם את הפרקט שלכם, בהתאם לסוג הפרקט ולחומרים ששימשו להתקנה שלו.

מומלץ שלא להשתמש בחומרי ניקוי כלליים שמכילים חומרי הלבנה וכימיקלים שעלולים להזיק לפרקט ולדבוק רק בתכשירים שמומלצים על ידי היצרן או שמתאימים לסוג הפרקט שיש לכם בבית.

באתר שלנו תוכלו למצוא עוד טיפים רבים על ניקוי פרקט ועל תחזוקה שוטפת נכונה. בנוסף, תמיד תוכלו להתייעץ איתנו לפני שאתם מנקים את הפרקט בפעם הראשונה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר