החופש הגדול הוא בדיוק הזמן לעיצוב החדש הזה ומכיוון שהוא כבר לגמרי כאן, אנחנו שמחים לשתף אתכם בכמה טיפים לתכנון נכון של חדר חדש לשנה חדשה, מבחירת פרקטים מתאימים  ועד לתכנון נכון של החדר.

עיצוב חדש לחדר הילדים

זהו אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייהם של הורים וילדים. הרגע הזה שבו הם שמים את הילקוט הקטן – ואולי בעצם הגדול – על הגב, יוצאים מהמכונית ופוסעים אל עבר בית הספר. זוהי התחלה חדשה ומרגשת שבאה לידי ביטוי בחודשים של הכנות, מקניית ציוד ועד למפגש עם צוות המורים ובית הספר. הכל חדש, הכל מרגש.

זה בדיוק הזמן לקחת צעד נוסף בעיצוב חדר הילדים. מחדר ילדים שהתאים לגילאי הגן, עם שולחנות קטנים וסלסלות עמוסות בדובונים ובבובות, אנחנו עולים שלב והופכים את החדר לבוגר יותר, מקום שבו ניתן גם ללמוד, להכין שיעורים ולקבל רגע של שקט בתוך כל ההתרגשות.

השראה

בין אם אתם נעזרים במעצב או מעצבת פנים או מעצבים חדר לגמרי בעצמכם, את הדרך לתוצאה המושלמת כדאי להתחיל בחיפוש אחר השראה. אם אתם עובדים עם מעצב, חשוב לשבת איתו לשיחה של תיאום ציפיות, לספר לו על הילד ועל תחומי העניין שלו ואפילו לערב את הילד בשיחה, לשמוע ממנו על מה הוא חולם לראות בחדר שלו.

אפשר לחפש השראה גם באינטרנט. יש אינספור קבוצות שעוסקות בעיצוב חדרי ילדים, בלוגים מכל רחבי העולם שמציגים רעיונות לעיצוב יוקרתי ומיוחד וכמובן – יש את פינטרסט, הזירה שבה השראה מתרחשת מדי יום. כל המקומות האלו יכולים לספק לכם הרבה רעיונות.

תכנון נכון

עיצוב חדש לחדר הילדים מתחיל גם מתכנון נכון. חדר לתלמיד בכיתה א' הוא חדר בעל פונקציות שונות. אנחנו צריכים לדאוג למקום נוח ללמוד, לאיזור שינה שקט ונעים, לאור, אוויר, לאזור משחק, לאחסון ואולי גם לאזור אירוח או מדיה.

התכנון צריך ליצור זרימה בחדר ולאפשר לילד מספיק מרווח נשימה. חדר עמוס מדי ייצור תחושה קלסטרופובית ולא נעימה.  חדר גדול וריק מדי ייצור תחושה של בלבול. לכן, כדאי לחשוב על חלוקת החדר – כשפינת הלימודים מוצבת במקום מואר ונעים, פינת השינה היא במקום אינטימי ורגוע ואילו מרכז החדר מוקדש לפעילויות ומשחקים.

פרקט מעוצב בחדר ילדים

בטיחות ותחזוקה

חדר ילדים הוא מקום שבו הכל קורה. בכיתה א' אנחנו כבר מארחים חברים, חברים ישנים אצלנו, אנחנו מזיזים רהיטים וצעצועים לבדנו ויותר עצמאיים בתנועה. כדאי לבחור בריצוף שמתאים לחדר שבו קורים הרבה דברים. פרקט למינציה הוא בחירה מעולה לחדר הילדים, בזכות היכולת לנקות אותו בקלות ולבצע תיקונים בעת הצורך.

בנוסף, כדאי ליצור מתחמי אחסון שיהיה קל לנקות ולסדר. מומלץ ליצור שילוב בין אחסון רצפתי כמו כוורות ותיבות, לצד אחסון בתלייה, למעל קוביות כוורת מעל לשולחן הכתיבה.

בחירת עיצוב וצבעים

בחירת העיצוב הנכון תשפיע כמובן על השימוש של הילד בחדר. צבעים חזקים לדוגמה יכולים להפריע לריכוז במהלך הכנת שיעורי הבית ורצפה כהה מדי יוצרת תחושה קלסטרופובית בחדר קטן. כדאי לבחור פרקט למינציה בהיר שנותן תחושה של מרחב ואור ולשלב איתו גוונים בהירים כמו תכלת, אפרסק, קרם, ירוק בהיר וכדומה.

המשוואה צריכה להיות כזו: צבע אחד נייטרלי ובהיר ששולט בחדר כ- 60% מהחדר, צבע נוסף בדגשים של 30% מהחלל וצבע שלישי שנותן את האופי לחדר ובא לידי ביטוי בפריטים קטנים – 10% מהחדר.

הגשימו חלומות

העלייה לכיתה א' היא התחלה חדשה ומרגשת בכל משפחה. זה הזמן להגשים חלומות. הקשיבו לילדים והביאו לידי ביטוי את עולם התוכן שלהם, דרך עיצוב החדר.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר