תקופת האביב היא תקופת קינון. אנחנו מוצאים את עצמנו משקיעים לא מעט בניקוי, סידור ושיפוץ הבית. רבים מתחילים בשיפוץ מהותי דווקא בעונה זו, לאחר החורף. זהו זמן התחדשות שמאפשר לנו להרגיש שמשהו חדש נכנס הביתה. מצביעת הקירות ועד שימון וצביעה של פרקט עץ מלא שחיכה בסבלנות לימי הקיץ, זוהי הדרך הכי פשוטה לשנות אווירה ולחדש את הבית.

צביעת פרקט וקיר

מכינים את הבית לצביעה? כיצד צובעים נכון? איך יוצרים חידוש דרך צבע? אנחנו כאן עם הטיפים האביביים שלנו לחידוש הקירות בבית.

הכינו תוכנית עיצוב

כדאי להתחיל את תהליך החידוש מתוכנית עיצוב. התוכנית תכלול את כל המרכיבים של החדר ואת תיאור התוצאה הסופית. התוכנית משלבת בין צבעי הקיר, הפרקט או הריצוף, הריהוט שייכנס לחדר, פרטי הנוי ושאר הדברים שאתם רוצים לשלב בעיצוב. כדאי להכין תוכנית כזו עבורכם, כך שתוכלו לקבל מראש תמונה של מראה החדר ולהיות בטוחים בבחירות שתעשו.

ביחרו צבעים חדשים שיתאימו לחלל

לפעמים כל מה שהבית שלכם צריך הוא צבע. שינוי של צבעי הקיר יכול להוביל לתוצאה מרהיבה, שתכניס רוח חיים חדשה לבית. כדאי להשקיע מחשבה בבחירת צבעים המתאימים לריהוט, לרצפה ולפריטי הנוי שכבר קיימים בתוך החלל.

רצפת פרקט עץ מלא יכולה להתאים לכל צבע שתבחרו, מצבעים נייטרליים ועד לצבעים חזקים ובולטים. חשוב לקחת בחשבון שצבעים משפיעים על תחושת המרחב ולכן כדאי לבחור צבעים בהתאם לגודל השטח. חדר קטן מאד יהפוך לקטן יותר אם ייצבע בצבעים כהים מאד ואילו חלל בהיר וגדול יכול להכיל צבע נועז וחזק.

התאימו את סוג הצבע לפריט או לקיר

חשוב לזכור שלכל חומר יש צבע שמתאים לו. צבעי קיר לא יכולים להתאים לצביעת ריהוט ואילו ורנית לריהוט לא יתאים לצביעת פרקט עץ מלא או דק. חשוב מאד לבדוק בחנות איזה צבע בחרתם ולמה הוא מתאים ולא להשתמש בצבעים שקיימים בבית ואינכם יודעים האם הם מתאימים לקירות או לפריטי העץ. בנוסף, התייעצו בחנות לגבי בחירת המברשות והציוד המתאים לכל סוג צביעה.

צביעה של פרקט

 

הכינו את השטח היטב לפני הצביעה

אולי הטיפ הראשון שמלווה את הצביעה עצמה הוא להכין את הקרקע. חשוב מאד להכין את הקירות, להסיר מהם מדבקות, טפטים ישנים או חלקי צבע שהתקלפו, לשייף ולמלא סדקים במקומות שונים ולמלא חורים שיצרנו לתליית תמונות.

גם פרקט מעץ מלא שדורש מכם צביעה זקוק לטיפול מקדים, ניקוי טוב, שיוף במקומות בהם העץ התפקע – בעיה שמתרחשת בדרך כלל בעת טיפול לא נכון בפרקט. הכנה מוקדמת של הקירות, הרצפות או כל דבר אחר בבית שאתם רוצים לצבוע, תאפשר לכם להגיע לתוצאות טובות.

הגנו על הרצפה

בין אם יש לכם רצפת קרמיקה או שיש או פרקט עץ מלא או למינציה, חשוב להגן על הריצוף בבית מפני טיפות וכתמי צבע שעלולים להופיע במהלך הצביעה. הדרך הטובה ביותר להגן על הריצוף שלכם היא לרכוש ניילונים גדולים ועבים, שניתן לקנות בחנויות לציוד בניין. הניילונים העבים נפרשים על הרצפה וניתן להדביק אותם לפינות הרצפה באמצעות מסקינג טייפ, כך תוכלו להגן על כל השטח.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר