הם משנים את דעתם בכל כמה שעות, הם מתאהבים במשהו במהירות ושונאים אותו ביום שאחרי, הם מארחים, לומדים, ישנים שעות על גבי שעות ולא אכפת להם בכלל שהחדר מבולגן. עיצוב חדרי נוער מעורר לא מעט שאלות פרקטיות ועיצוביות. איך מעצבים חדר שיוכל להשתלב באורח החיים של הטינאייג'ר בבית, בלי שתצטרכו לשנות אותו מדי שנה? הנה כמה טיפים ממומחי העיצוב שלנו.

ביחרו בעיצוב בסיסי שניתן לערוך עליו שינויים

אולי הטיפ החשוב ביותר בכל התהליך. כדי שתוכלו לערוך שינויים עיצוביים בקלות מבלי לשנות את כל עיצוב החדר, צריך לבחור אלמנטים שיוכלו להחזיק מעמד לאורך זמן. רצפת פרקט למינציה שקל לתחזק יכולה לתת מענה לאורך שנים ארוכות. רהיטים עשויים מעץ טבעי או צבועים בצבע נייטרלי כמו לבן, אפור או חום, מספקים מענה לאורך שנים.

בנוסף, מערכות אחסון שיכולות להתאים בכל פעם לצרכי אחסון אחרים, ארון בגדים שיכיל את כל המלתחה המתבגרת לאורך זמן וספריה לספרים, דיסקים וכל השאר. כל הדברים האלו מהווים בסיס לעיצוב החדר, עוד לפני שדיברנו על צבעים, קישוטים ואלמנטים נוספים.

התחשבו בכניסת האור ובגודל החדר

בכל צעד שאתם עושים בתהליך העיצוב, חשוב להתייחס לתכנון נכון. כניסה של אור ואוויר לחדר היא חשובה, בעיקר כאשר בני נוער צריכים לשבת וללמוד בחדר, לארח וכמובן לישון בו בנוחות. תכננו את עיצוב החדר על פי שטח החדר, כניסת האור, מספר החלונות והדלתות. אלו משפיעים על בחירת צבעים, פריטי ריהוט וכל אלמנט עיצובי שתכניסו אל החדר.

השתמשו בקירות להכניס צבע לחדר

צביעת הקירות היא תהליך פשוט מאד, שאינו יקר ולא לוקח זמן רב. כך אפשר לשנות בכל כמה שנים את צבע הקיר בהתאם להתבגרות ולהתפתחות הטבעית של הילדים. כדאי לבחור בצבע שאינו חזק מדי ושהמתבגר יוכל להתמודד איתו לאורך זמן. צבעי פסטל רגועים, צבעים קרים כמו כחול וירוק או קיר אחד בצבע חזק וקירות אחרים בצבע נייטרלי – זוהי השיטה הנכונה ליצירת צבעוניות בתוך חדר.

פרקט בחדרי נוער

עץ טבעי מעניק חום ונעימות בכל חדר

אחת הדרכים להכניס בגרות לתוך חדר שהיה פעם חדר הילדים וכעת הופך להיות חדר למתבגר הוא שימוש בעץ טבעי. בין אם מדובר בשילוב פרקט למינציה בגוונים טבעיים או בבחירת רהיטי עץ במראה טבעי, אלו מתאימים לסקאלה נרחבת של גוונים וצבעים ולכל סגנון עיצובי.

בנוסף, הם מכניסים לחדר חמימות ונעימות והופכים אותו למזמין מאד. עבור מתבגר שצריך לארח, לישון, ללמוד ולבלות בחדר לא מעט שעות, התחושה הנעימה והביתית חשובה מאד.

הכניסו לחדר נגיעות אישיות ולא בהגזמה

לא צריך ליצור חדר כדורסל עמוס או חדר שכולו מחווה לריהאנה כדי להתחבר למתבגר שבבית. נגיעות קטנות מתוך עולם התכנים של אותו מתבגר יוסיפו לחדר תחושה אישית, מבלי להעמיס.

שימוש בנגיעות טבעיות דרך פרקט למינציה עמיד, עץ טבעי וצבעים נייטרלים, לצד נגיעות צבע ופריטים אישיים שנבחרו בקפידה, זוהי הדרך ליצור חדר לבני נוער שימשיך איתם לאורך שנים ושלא יזדקק לשיפוץ מדי שנה.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר