כמי שפוגשים מדי יום בעלי בתים, מעצבים ואדריכלים שמחפשים פרקט מתאים לבית המשתפץ, לדירה החדשה או למשרד, אנחנו מאוהבים בכל סוגי הריצוף שיש לנו להציע. ישן מול חדש, בהיר מול כהה, מחוספס מול חלק ומלוטש, אבל יש לנו מקום מיוחד בלב לפרקט הענתיק, שמגיע אלינו מאיטליה לאחר שעבר מסע מרתק.

איטליה היא ללא ספק המקום שאליו אנחנו הולכים כדי לקבל השראה. ההיסטוריה, התרבות, האהבה של האיטלקים לעיצוב אלגנטי, יוקרתי ומלוטש והיכולת שלהם לשמר את העבר ולעשות בו שימוש חוזר – כל אלו גורמים לנו להתאהב בכל פעם מחדש.

במפעלים משפחתיים באיטליה אנחנו מוצאים ריצוף שפורק מווילות ישנות, בעיקר בצפון, ועובר תהליך שמביא אותו למאה ה-21 המאפשר לנו להציע פרקט ענתיק איכותי עם לוק אירופאי מדהים.

כדי לקבל השראה, בואו נצא למסע קצר בפינות הכי יפות של איטליה.

הוילות של טוסקנה – השראה עיצובית כפרית

טוסקנה כבר מזמן הפכה למקום שחייבים לעצור בו בכל טיול באיטליה. מדינת המגף אמנם מציעה הרבה מאד אזורי טיול מדהימים שכל אחד מהם מספק הרבה מאד יופי בעיניים, אבל טוסקנה היא מיוחדת ושונה. המרחבים הכפריים, הכפרים הקטנים, הווילות האותנטיות ואורח החיים הכפרי שנשמר ברבות מהעיירות באזור, כל אלו עושים חשק להישאר.

בשנים האחרונות הישראלים מגיעים לטוסקנה ומתארחים בווילות עתיקות, שהן השראה עיצובית מדהימה לכל מי שאוהב את הסגנון הכפרי. השימוש בעץ הוא אחד המוטיבים הכי בולטים בוילות האלו ובין היתר פרקט ישן שמבוסס על עץ לא מלוטש, כזה שכבר עבר דרך ונותרו בו סימנים.

במקרים רבים, כשהווילות האלו מפורקות או עוברות שיפוץ, מפרקים את רצפות העץ האלו ומעבירים אותן למפעל שם הן מקבלות חיים חדשים.

מסע לצפון איטליה – טירות עתיקות ואווירה היסטורית

טוסקנה היא אזור כפרי שנותר אותנטי למרות הביקוש התיירותי, אבל באזור צפון איטליה תוכלו למצוא אפילו יותר פינות קסומות ואותנטיות עם קסם איטלקי ובתים מעוצבים עם היסטוריה.

מילאנו שמהווה את שער הכניסה לצפון איטליה ולאזור האגמים היא בירת העיצוב העולמית. מתערוכות העיצוב והביאנלה הבינלאומית ועד לווילות העירוניות של המשפחות העשירות בעיר שחלקן עדיין משמשות את המשפחות וחלקן נמסרו לציבור ומשמשות היום כמוסדות תרבות ובילוי.

בצפון איטליה הסגנון הופך להיות פחות כפרי ויותר אלגנטי ויוקרתי. לא נדיר למצוא באזור הזה ווילות עתיקות שכבר עברו שיפוץ ושינוי ורצפות העץ הישנות הוחלפו עם פרקט מודרני וחדש. החיבורים בין הישן לחדש, בין היוקרה המשפחתית ובין אורח החיים המודרני, הם השראה לעיצוב אקלקטי אבל אלגנטי.

בין אם אתם חובבי עיצוב, מתלבטים באיזה סגנון לעצב את הבית או פשוט רוצים למצוא פרקט מעניין שאין לכולם, איטליה יכולה לספק לכם השראה מדהימה. ואם לא תוכלו לנסוע עד לארץ המגף, תוכלו להגיע אלינו לאולם התצוגה שם תמצאו פרקט ענתיק שיוסיף ניחוח איטלקי לבית שלכם.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר