אחד הפחדים הכי גדולים שהלקוחות שלנו מציפים לפני בחירת פרקט חדש הוא נושא התחזוקה ולצדו הבלאי הטבעי של הפרקט. הפרקטים שלנו מיוצרים תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים מאד ועל איכות בלי פשרות, ולכן אנחנו כאן להרגיע ולהבהיר שאם התחזוקה השוטפת נכונה, הפרקט יחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות.

ובכל זאת, מה עושים נגד דברים כמו התנפחות העץ, שריטות או כתמים? איך שומרים על פרקט בלי נזקים ובעיות? הנה כמה טיפים של עשה ואל תעשה מאיתנו.

נקו את הפרקט רק עם חומרים מתאימים

אחד הדברים שגורם לשחיקת הפרקט ולשינוי במראה שלו וגם לכתמים ולשריטות הוא שימוש בחומרי ניקוי שלא מתאימים לפרקט. חומרים מלבינים כמו אקונומיקה או חומרי ניקוי אחרים שמכילים כימיקלים חזקים אמנם מתאימים לאריחים או לרצפות אחרות, אבל במגע עם העץ הם עלולים להזיק. מומלץ להימנע משימוש בחומרים אלו ולנקות את הפרקט רק עם חומרי ניקוי המיועדים לכך.

אל תשתמשו בהרבה מים

עוד דבר שבו אנחנו נתקלים וקשור להתנפחות הפרקט הוא שימוש ביותר מדי מים בעת ניקוי הפרקט. פרקט יכול להינזק כאשר שופכים עליו כמויות מים גדולות, גם כשמדובר בפרקט עמיד במים. מומלץ להימנע משפיכת דליים של מים כמו שאנחנו מורגלים בשגרת הספונג'ה אלא להעביר על הפרקט סמרטוט לח ולא רטוב מאד. ככל שנימנע ממגע עם מים, כך הסיכוי הוא שהפרקט יישמר לאורך זמן ולא יהיו לו התנפחויות או כתמי מים.

הניחו על הפרקט שטיח או כל מגן אחר בפינות יצירה וחדרי ילדים

מה קורה כשצבע פוגש פרקט? לפעמים קשה מאד להסיר את הצבע מבלי לפגוע במראה הפרקט. מסיבה זו מומלץ לשמור על משנה זהירות. שילוב של שטיח מעוצב מעל הפרקט בחדרי ילדים ובפינות יצירה, יגן על הפרקט שמתחת ויאפשר לילדים להרגיש יותר חופשיים בשימוש בצבע.

אם לא בא לכם ללכלך את השטיח, תוכלו לבחור להניח על הרצפה איזשהו חוצץ עמיד שיגן עליה מפני הצבע בכל פעם שהילדים מציירים. בכל מקרה, אם במקרה נשפך צבע על הפרקט, נגבו אותו מהר עם מטלית לחה ועדינה ואל תתנו לו להתייבש.

הימנעו מגרירת רהיטים כבדים וחפצים על הפרקט

אחד הנזקים שיכולים לקרות מגרירת רהיטים הן שריטות וחבלות לפרקט, מה שפוגע במראה היוקרתי והאלגנטי שלו. כדי למנוע את הנזקים האלו, שלא תמיד ניתן לתקן בלי להחליף את הפרקט כולו, מומלץ להרים את הריהוט ואת הפריטים הכבדים ולהעביר אותם ממקום למקום בלי לגרור על הרצפה.

אם תשמרו על הכללים הפשוטים האלו ותקפידו על ניקוי נכון של הפרקט, תוכלו להבטיח את עמידותו לאורך שנים ארוכות, בלי שיפוץ, החלפה או שינוי. באולם התצוגה שלנו תוכלו לפגוש את הנציגים ולהתייעץ לגבי התאמת פרקט לבית ותחזוקה שוטפת לאחר ההתקנה.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר