פרקטים עתיקים מיועדים למי שמבין בעיצוב יותר מדבר אחד או שניים. זוהי קולקציית הדגל שלנו ב"פרקט בשרון" וכאמור, אנו מייבאים את הפרקטים הכלולים בה רק בהזמנה מיוחדת על פי בקשת הלקוח. איך משלבים פרקט עתיק בתכנון הבית ויוצרים עיצוב יוקרתי כמו בטירות הרחוקות באיטליה, מהן הגיע הריצוף הנחשק.

הפרקטים העתיקים כה יוקרתיים ומרשימים, עד שיש להעניק תשומת לב מיוחדת לעיצוב החדר ולבחירת הפריטים שבו, על מנת לא ליצור מצב בו יש חוסר התאמה בין הפרקט לחדר בו הוא נמצא.

בחירת צבעים נכונה

על מנת לשוות לחדר מראה יוקרתי, כדאי שתבחרו בצבעים המשדרים אלגנטיות ועידון. צבע אהוב הוא כמובן עניין של טעם, אך כל אחד מהצבעים משדר תחושה אחרת, באופן מוסכם וגלובלי, הרבה מעבר לטעם אישי. ורוד על כל גווניו, למשל, משדר נשיות ולעיתים אף ילדותיות ומתאים לחנויות ממתקים, צעצועים ובגדי ילדים ומנגד, גם למכוני יופי ועיצוב שיער.

גווני הסגול הבהירים, כמו לילך, משדרים אסתטיקה ונשיות בשלה ובוגרת יותר, ומתאימים אף הם למכוני יופי וגם לחנויות אופנה. ירוק משדר אקולוגיה, חזרה לטבע וחיבור אליו ולכן מתאים למסעדות טבעוניות או לעסק בתחום המחזור והשמירה על הסביבה.

אילו צבעים משדרים יוקרה?

כחול, המתקשר לעולם של תארי אצולה, של תפקיד מפתח בצמרת השלטונית ושל מעמד. וגם בורדו, המשויך לעולם של מעמד כלכלי גבוה. בחירה באחד משני צבעים אלו כצבע המוביל בעיצוב החדר, מבטיחה תחושה של יוקרה ואיכות.

הגודל לא קובע

ניתן ליצור מראה יוקרתי ע"י הוספת פריטים בעלי נוכחות חזקה ומרשימה במיוחד. הבעיה היא, שלא תמיד תדע העין הבלתי מקצועית לזהות את הגבול הדק שעובר בין פריט מרשים לפריט שגודלו היא בבחינת טעם רע. לכן, כדאי שתיזכרו שבכל חדר יכולים להיות רק פריט אחד או שניים גדולים במיוחד – נברשת מיוחדת, פסל מעניין, פמוטים מעוצבים וכו'.

חדר הנראה כמו אולם תצוגה של פריטי-ענק אינו משדר יוקרה, אלא הצגה שתכליתה לנקר עיניים, וזו ממש אינה המטרה. בנוסף, כדאי שתשאלו את עצמכם האם גודלו של הפריט מתאים לחלל החדר או שהוא גדול מדי ואינו לגמרי משתלב בו, אלא להיפך – מושך אליו את כל תשומת הלב.

לא כל הנוצץ

זכרו שנוצץ או מבריק אינם שמות נרדפים ליוקרה – רבים נוטים לבחור בפריטים מבהיקים ונוצצים, בצבעים עזים, תוך מחשבה שהדבר משדר יוקרה. ייתכן שאותם פריטים יקרים מאוד, אך למרבה הצער, הרושם שנוצר הוא ההיפך הגמור – רושם של טעם זול.

זכרו שדווקא הפריטים הסולידיים והמאופקים, אלו שנחשבים למעודנים ולקלאסיים, משדרים יוקרה ואיכות. אין זה אומר שיש להימנע לחלוטין מפריטים בסגנון זה, אך עדיף לשלבם באופן סמלי יחסית בעיצוב הכולל, כמו עיטור עדין על כריות הספה, על מפת השולחן או על הוילונות.

פרקטים עתיקים במגוון צבעים

פריטים מבית טוב

אתם לא חייבים לבחור בפריטים יקרים, אך כדאי שתעשו את רכישותיכם במקומות הידועים באיכותם וברמתם הגבוהה של המוצרים. גם החדר המעוצב באופן המסוגנן ביותר, ייראה הרבה פחות טוב אם בד הספה ייפרם לאחר שבועיים או אם צבעו המרהיב של שולחן הקפה יתקלף לפתע.

אם ברשותכם תקציב מוגבל, עדיף לבחור בפחות פריטים ולעשות בחירות איכותיות מחנויות שניתן לסמוך עליהן, אשר מתכתבות עם פרקטים עתיקים בגוון שבחרתם. השקעה כספית גדולה בעיצוב חדר, עלולה להסתיים במפח נפש, אם הריהוט והאביזרים המשלימים יתבררו כפגומים או כבעלי תאריך תפוגה של מוצר שמקומו במקרר ולא בחדר מגורים.

לכו בעקבות הטעם שלכם

אם אתם מתכוונים להשקיע לא מעט בעיצוב החדר, כנראה שזהו חדר החלומות שלכם – הסלון שתמיד חלמתם עליו, עוד מהיום שבו עברתם לראשונה לגור יחד, בדירה תל אביבית שכורה, חדר השינה הוא קן האוהבים האינטימי שלכם ותרצו שתהיה בו אווירה קסומה, או העסק שלכם, שבניתם במו ידיכם ואתם רוצים לעשות הכל על מנת שיצליח ויישא פרי.

השקעה בעיצובם של דירה, בית או עסק אינה רק השקעה כלכלית – היא גם רגשית, וכפי שאתם משקיעים כאן שקלים, אתם משקיעים גם את הלב שלכם. לכן, אל תוותרו על הטעם שלכם ועל מה שמרגיש לכם נכון – כל כללי העיצוב שכתבנו תקפים ונכונים, אך יישומם שלם רק בתוספת כלל פשוט ואחרון – הגשימו את החלום העיצובי שלכם ואל תוותרו על האופן בו תמיד דמיינתם שהחדר ייראה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר