חדר השינה הוא הממלכה שלנו – המקום אליו אנו שואפים להגיע בסוף יום עמוס, לחלוץ את הנעליים, להשתרע על המיטה ולנוח. זהו החלל שאמור להיות מעוצב כמפנק ומשרה תחושה של חמימות ורוגע, ממש כמו חדר שינה בבית מלון.

פרקט לחדר שינה עושה מהפך בכל דירה

כמובן נתייחס בכבוד למיטה, למזרן שנבחר בקפידה, לכרית (קשה או רכה לפי מה שאוהבים) שכבודה במקומה מונח ולמצעים. היום טרנדי מאד מצעים לבנים חלקים או עם הדפסים בצבעים רגועים. נביא בחשבון גם את פרטי הריהוט הנוספים בחדר – השידות, הארון, כורסא, שולחן איפור וגם את התאורה והאקססוריז כמו כריות נוי, תמונות, וילונות, מתלה לתכשיטים וכדומה.

לכל אלה השפעה רבה על תחושת החמימות ואווירת הרוגע והשלווה שעוזרת לשינה איכותית. מה שעוד משפיע על עיצוב החדר הוא כמובן פרקט לחדר שינה. הוא גם משמש מצע נעים למגע לכפות הרגליים שלנו, יותר מריצוף.

מה צריך לקחת בחשבון בבחירת פרקט לחדר שינה שלנו?

סוג הפרקט – בשנים האחרונות פרקט הלמינציה הפך פופולרי מאד, גם בשל העלות שלו ביחס לפרקט עץ מלא ובשל העובדה שהוא נראה טוב וגם איכותי. פרקט לחדר שינה יכול להיות גם למינציה כמובן,  אבל אם רוצים מראה יוקרתי יותר דווקא פרקט מעץ מלא היא בחירה ראויה. פרקט מעץ מלא משדר טבעיות, ביתיות, רומנטיות וחמימות, מה שהופך אותו לבחירה הטבעית לחדר השינה שלכם.

במקרה של חדר השינה גם אין צורך לחשוש שהפרקט ייפגע או יישרט בקלות בגלל שלא מדובר בחדר ילדים והפרקט פחות חשוף לפעילות ולמפגעים. פרקט עץ מלא כאשר מטפלים בו כמו שצריך עתיד להחזיק מעמד שנים רבות, לשמור על צבעו ולא להיפגע ולהישחק.

גוון – קיים היום מגוון עצום של גווני פרקטים מסוגים שונים. את גוון הפרקט צריך להתאים לריהוט שנבחר לחדר השינה , לקירות ולכל שאר הצבעים השולטים בחדר. ריהוט בהיר משתלב טוב עם פרקט כהה ולהיפך. עוד נתון שצריך להתחשב בו הוא גודל חדר השינה. לחדר קטן כדאי לבחור גוון פרקט בהיר שמגדיל את החלל, בעוד שאם החלל גדול גם פרקטים כהים יכולים להשתלב מצוין.

שחיקה – כשבוחרים פרקט לחדר שינה מומלץ לבחון סוגי פרקט שהעמידות שלהם לא מהגבוהות ביותר מכיוון שבחדר השינה אין תזוזה רבה – אין ילדים שמתרוצצים בדרך כלל וכנראה שאתם גם לא מרבים לגרור רהיטים. כמובן הפרקט צריך להיות איכותי ועמיד אבל אפשר להתפשר מעט.

ומה לגבי הרעש? חדר השינה אמור להיות החדר השקט בבית. ניתן למזער את הרעש על ידי התקנת שכבה מבודדת מתחת לשכבת הפרקט. אפשר גם לשלב שטיחונים קטנים.

חדר השינה הוא המקום בו נרצה להגשים את הפנטזיות העיצוביות שלנו וליצור את האווירה המשולמת. אין ספק שבחירת הפרקט הנכון לחדר השינה שלכם תוסיף ותעשה את העבודה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר