אחד היתרונות הכי גדולים של פרקטים על פני סוגי ריצוף אחרים היא היכולת להתקין אותם גם על רצפה קיימת במסגרת של שיפוץ הבית. אם אתם חושבים על החלפת הריצוף וחידוש הבית, זה הזמן להגיע ולבדוק איזה פרקט יוכל להשתלב בתוכנית העיצוב שלכם וליצור מראה חדש, רענן ויוקרתי.

הנה חמש שאלות ותשובות על התקנת פרקטים בבית קיים – במסגרת שיפוץ

מה עושים עם הרצפה הקיימת?

בכל בית הרצפה הקיימת היא סיפור אחר. הקבלן שמבצע עבורכם את השיפוץ צריך להעריך האם אפשר לנקות ולסדר את הרצפה כך שתשמש בסיס לרצפה חדשה או לחילופין האם צריך להרוס ולהתחיל מהתחלה. לפני שאתם בוחרים פרקטים דברו עם הקבלן או האדריכל שמלווים אתכם וקבלו מהם ייעוץ מתאים.

מה צריך לבדוק לפני שמתקינים פרקטים?

הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק שהמשטח בבסיס ישר ונקי. בין אם אתם מתקינים פרקטים מלמינציה או פרקט מעץ מלא, חשוב לוודא שהוא מקבל את התנאים הטובים ביותר להתקנה. אם הרצפה המקורית קיימת צריך לנקות אותה היטב ולהבטיח שאין עליה בליטות, אבק או שמנים. אם מדובר בבסיס אחר, חשוב לבדוק מול חברת הפרקטים שהבסיס נמצא במצב האולטימטיבי להתקנה.

איך בוחרים פרקט חדש שיתאים לעיצוב קיים?

זו שאלה שטמונה בתוכנית העיצוב שלכם. אם אתם עובדים עם מעצב פנים תוכלו להגיע יחד איתו לאולם התצוגה ולבחון את סוגי הפרקטים השונים מול תוכנית העיצוב, להתייעץ ולהתלבט יחד על שילובי הצבעים, הטקסטורות וההתאמה לסגנון הכללי של הבית.

באופן כללי, כדאי לבחור פרקט שישמש אתכם לאורך שנים ויאפשר לכם בכל פעם לשנות את העיצוב מבחינת צבעים, פריטים משלימים, ריהוט וכדומה ועדיין לשמור על מראה הומוגני ונעים לעין.

איך מכינים את החדר להתקנה?

מתקין מקצועי אמור להדריך אתכם איך להכין את החדר המשופץ להתקנת הפרקט. בעיקרון חשוב שהרצפה או בסיס החדר יהיו ישרים, ללא כתמים וללא לכלוך. בנוסף חשוב להוציא את כל הפריטים הקיימים בחדר ולדאוג שהוא ריק לגמרי על מנת שההתקנה תהיה נוחה ותעבור בלי אילוצי מקום.

לפני יום ההתקנה מומלץ לדבר עם המתקין או עם חברת הפרקטים ולקבל מהם הדרכה מסודרת איך להכין את החדר.

מה קורה לאחר ההתקנה?

לאחר התקנת הפרקט צריך לאפשר לו זמן התאקלמות. המתקין יתדרך אתכם מתי אפשר להכניס את פריטי הריהוט ולסדר את החלל ואיך לטפל בפרקט גם בתחילת הדרך וגם כחלק מהתחזוקה השוטפת.

אנחנו מזמינים אתכם לבקר באולם התצוגה שלנו, בו תוכלו לקבל ייעוץ ולבחור פרקט שמתאים לתוכנית השיפוץ שלכם, להזמין התקנה מקצועית ולקבל את כל המידע על החלפת הריצוף בפרקט חדש.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר