כבר שנים אתם חולמים לערוך שיפוץ כללי בבית או אפילו שיפוץ קל – רק לשפץ את האמבטיה, לשנות את מראה המטבח או להחליף את הריצוף לפרקט והנה, סוף סוף הגיע הרגע המתאים.
חופש מהעבודה? יש. הורים שהסכימו לארח אתכם יומיים ?יש. שאיפה לסיים את השיפוץ בכמה שפחות זמן ועם כמה שפחות כאב ראש? יש ויש.

התכוננתם לשיפוץ היטב והכל מתחיל ברגל ימין – איש המקצוע מגיע בדיוק בשעה שקבעתם, בוחן, בודק, מודד וניגש לעבודה. אתם עוסקים בענייניכם, מדי פעם מתעניינים כיצד השיפוץ מתקדם, ואז, שומעים את אחד המשפטים השנואים ביותר על כל אדם שאי פעם ערך שיפוץ בבית – "יש לנו כאן בעיה לא צפויה".

לעבור שיפוץ שמתעכב בשלום

"זה רק חלק שחסר, אני כבר קופץ לקנות וחוזר", אתם מייחלים לשמוע, אך אז מגיע לאוזניכם המשך דבריו של איש המקצוע: "צריך לשבור / להחליף / להוציא את כל ה…" – את המשך המשפט אתם כבר לא שומעים היטב, מהסיבה הפשוטה שאתם חשים סחרחורת קלה, ולא מאדי הצבע.

מפה לשם, מתברר שלא ניתן להמשיך במלאכה עד שייעשה שיפוץ מקדים אחר, משמעותי ונרחב ביותר, הכולל חמישה אנשי מקצוע שונים וזמן המתנה של יומיים עד שבועיים בין כל אחד מהם, לצרכי ייבוש, התגבשות וכל מיני מילים שנשמעות לכם כרגע כצרור גידופים. השורה התחתונה – יש לכם שתי שיחות טלפון שעליכם לעשות, מלבד לבעלי המקצוע השונים. הראשונה, למעסיק שלכם, שתיאלצו לאשר מולו ימי חופש נוספים. השנייה, להורים של אחד מכם, בבקשה לארח אתכם לפרק זמן ארוך מן המשוער. וכשאנחנו אומרים אתכם, אנו מתכוונים, כמובן, גם לשלושת ילדיכם, לכלב ולחתולה, אז שיעשו מקום.

תקופת השיפוץ שהתארכה פלאים לא הולכת להיות פשוטה, אך באמצעות מספר טיפים ונשימה עמוקה, תוכלו לצלוח אותה בשלום.

הביטו על הצד החיובי במעבר הזמני להורים

נכון, מעבר להורים למספר שבועות, על טפכם וחיות המחמד שלכם, אינו אידיאלי, אך אם תביטו היטב, תוכלו להבחין בלא מעט יתרונות. ראשית, על אף שתסייעו להורים בתחזוקת הבית, סביר להניח כי תבצעו אצלם הרבה פחות מן המטלות שהייתם מבצעים בביתכם. שטיפת הרצפה, הטיפול בערימות הכביסה, בישול – בכל אלו תהיה לכם עזרה, וזהו דבר שאינו הולך ברגל. שנית, לעיתים נחמד לעשות הפסקה מן התפקיד המחייב של ההורים והמבוגרים האחראים ולחזור להיות גם ילדים, שדואגים להם ומפנקים אותם באהבה.

שלישית, מספר שבועות במחיצת הורים הם בדיוק פרק הזמן שמאפשר יצירה מחודשת של יחסי קרבה, מבלי להיקלע לחיכוכים ולריבים. נצלו את המגורים המחודשים אצל ההורים לשם התקרבות ועודדו את ילדיכם ליצור יחסים חמים עם סבא וסבתא. ייתכן והקרבה שתיווצר בשבועות אלו תישא פרי ויחסיכם יהיו מעתה חמים יותר.

הזכירו לעצמכם שאלמלא השיפוץ שהתעכב, לא הייתם לוקחים ימי חופש מהעבודה

לעיתים, רק סיבה טובה ומוצדקת במיוחד תגרום לנו להרגיש בנוח לבקש ימי חופש מן המעסיק. נגיע לעבודה חולים, ניקח את האוטו למוסך רק ביום שישי, נעשה שמיניות באוויר כדי לא להישאר בבית בזמן מחלת הילד וניעזר בסבים ובסבתות – הכל, העיקר לא להסתכן באי הנעימות שבבקשת יום חופש, גם אם זכות זו מעוגנת בחוזה ובחוק.

על כן, ראו בימי החופש שלקחתם לצורך שיפוצים נקודת אור, ועשו תורנות בית – אין צורך ששניכם תהיו בבית בעת השיפוץ. בשעה שאחד מכם נמצא עם המשפצים, השני יכול להיפגש עם חברים, לעסוק בתחביב או פשוט ליהנות מספל קפה וספר טוב בבית הקפה הקרוב. אם תוכלו להיעזר בהוריכם גם לשם שהייה קצרה עם המשפצים, תוכלו לצאת לשעתיים-שלוש לדייט זוגי ומרענן.

אנו מאחלים לכם רק שיפוצים פשוטים ומהירים, שלא יתעכבו ולא ייתקעו. אך במידה ויחול עיכוב, זכרו להביט על הצד החיובי שבעניין, לקחת הכל בקלות ולדעת שבקרוב תחזרו לשגרה. שיפוץ נעים!

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר