הוא קיבל רשמית את תוקפו בשנות החמישים של המאה הקודמת, הוא הפך למבוקש בכל רחבי העולם בזכות חנויות הרשת המפורסמת ששלטיה בצהוב ובכחול מתנוססים גם כאן בישראל והוא עושה שימוש בעץ טבעי שבא לידי ביטוי בריהוט ופריטי עץ כמו פרקט אלון בהיר, בתכנון פונקציונלי ובצבעים רגועים. העיצוב הסקנדינבי כבש את עולם העיצוב בארץ ובחו"ל ואין טרנדי ממנו.

קווים לדמותו של העיצוב הסקנדינבי

משימוש בעץ טבעי ועד לפונקציונליות שתמיד שואפת להתחכם עוד ועוד, העיצוב הסקנדינבי כבש את מגזיני העיצוב, את הדירות הקטנות והגדולות באירופה ואת חנויות הרהיטים בכל רחבי העולם. אלו הם המאפיינים הבולטים שלו.

פונקציונליות:

עיצוב סקנדינבי עוסק בפתרונות חכמים לבית. הוא עושה שימוש בחומרים טבעיים שקל לתקן, לתפעל ולשנות להם את השימוש. בנוסף, הוא חושב על תחזוקה שוטפת חכמה, על אחסון נבון ועל שמירה על הקיים לאורך זמן. הפונקציונליות באה לידי ביטוי בחשיבה על אחסון בכל החדרים, שימוש בפריטים לצרכים כפולים וחשיבה על תחזוקה קלה, בין היתר על ידי בחירת עץ איכותי או התקנת פרקט אלון מאיכות גבוהה.

שימוש בחומרים טבעיים:

העיצוב הסקנדינבי משתמש באלמנטים מינימליסטים שבאים לידי ביטוי בבחירה במראה טבעי ככל האפשר. אין בו שימוש בצבעים חזקים ובטקסטורות גסות, אלא בחומרים נקיים כמו עץ בהיר שלא עבר תהליכי צביעה או ציפוי, בבדים בהירים, בצבעים נייטרליים ובאלמנטים כמו קש, אבן טבעית וריצוף פרקט אלון בגוונים טבעיים.

קו נקי:

אחד האלמנטים החשובים בעיצוב סקנדינבי הוא הקו הנקי, שמתקשר למינימליזם שתיארנו כאן. עיצוב זה נותן כבוד לאור טבעי שחודר מהחלונות, לצבעי העץ הטבעי, לצמחייה ירוקה שמשמשת לקישוט, לבדים בהירים ונעימים לעין.

הקו הנקי בא לידי ביטוי בבחירת פריטים מוקפדת ובשמירה על מראה לא עמוס. לא תמצאו בבתים סקנדינביים ארונות גדושים בחפצי אמנות ונוי או קירות עמוסים בתמונות צבעוניות, אלא בחירה מוקפדת של פריטים להכניס אל כל חלל.

עיצוב סקנדינבי בבית הישראלי

סקנדינביה כאן – טיפים לשילוב העיצוב הסקנדינבי בבית הישראלי

  • ביחרו בריהוט עץ בהיר ומחוספס: ותרו על ריהוט עם חיפוי מבריק כמו מלמין או צבע אטום ושלבו בבית פריטים מעץ טבעי שהחספוס שלו נראה לעין.
  • התקינו פרקט גושני בבית: פרקט מעץ גושני נותן מראה כפרי, ביתי ונקי מאד. הוא משדר איכות ומחזיק מעמד לאורך זמן – פונקציונליות כבר אמרנו?
  • תנו מקום לאור טבעי: לא כדאי להתקין וילונות כהים או תריסים אטומים. העיצוב הסקנדינבי אוהב אור שמש, כמה שיותר.
  • השתמשו בגוונים בהירים או מונוכרמטיים: פסטלים עדינים שמשתלבים מצוין עם העץ הטבעי או צבעים מונוכרמטיים כמו לבן, אפור ושחור – אלו הצבעים שתמצאו בכל בית סקנדינבי שעוצב על פי המודל.
  • שלבו בבית צמחייה: העיצוב הסקנדינבי אוהב את הקרבה לטבע, כדאי לשלב בבית צמחי נוי, קקטוסים וסאקולנטים.
  • שילוב גופי תאורה שונים: תכנון התאורה צריך לכלול תאורה עומדת, תאורת שולחן, גופי תאורה קישוטיים קטנים ואפילו גרנלדת נורות, בעיקר כשמעצבים חדר ילדים בסגנון זה.

למרות שאפשר לקרוא לו טרנד, העיצוב הסקנדינבי מככב בבלוגי העיצוב, במגזינים ובבתים בכל רחבי העולם כבר תקופה ארוכה וממשיך להיות פופולרי. אנחנו מזמינים אתכם להכיר פרקט אלון שמתאים בדיוק למאפייני העיצוב הזה ולהכניס את סקנדינביה לבית החם כאן בישראל.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר