את הטרנד הטרופי אנחנו רואים בכל מקום. מאובססיית הקקטוסים והדקלים שמופיעה בכל מקום דרך צבעי הפאנטון הפופולרים שמייצגים את צבעי השקיעה והים. מהאהבה ההולכת וגוברת של חברות העיצוב לשימוש באננס כמוטיב חוזר ועד לעיצוב טקסטיל עם דוגמאות גדולות של פרחים וצמחים.

עם שפע כל כך גדול של רעיונות והשראה, איך מכניסים את הטרנד הטרופי הביתה בלי להפוך את הבית לג'ונגל.

טרנד הטרופי בבית

בנגיעות קטנות

כמו כל טרנד חולף, גם הטרנד הטרופי יגיע לסיומו מתישהו. מה קורה לנו כשאנחנו פוגשים טרנד שאנחנו אוהבים? מתרגשים, מתחילים לפנטז על עיצובים יוקרתיים לבית, עורכים שינויים ובסוף מגלים לאחר שנה שכבר נמאס לנו או שיש טרנד אחר שמוצא חן בעיננו.

הטרנד הטרופי בא לידי ביטוי בכל כך הרבה מוטיבים – הדפסים גדולים, גוונים של ירוק כהה ועוצמתי, צמחים, שימוש בבמבוק, ראטן וקש ובעץ חשוף. מומלץ לבחור להביא את הטרנד הביתה רק בנגיעות קטנות או לשלב אותו עם הפריטים הקיימים.

אם יש לכם רצפת פרקט בבית, לדוגמה – תוכלו להעמיד עליה עציצים גדולים של דקל ביתי. השילוב בין גווני העץ שמציע הפרקט ובין עציצי הדקל הוא שילוב טרופי מושלם, אבל כזה שניתן לשנות בקלות על ידי הזזת העציצים.

ללכת על זה ובגדול

אם אתם לא מוכנים להסתפק בנגיעות קטנות, לכו על הצהרה גדולה ומיוחדת. אחת הדרכים להכניס את הטרנד הטרופי הביתה היא באמצעות הדפסים גדולים. תוכלו לבחור בספה גדולה לסלון שיש לה הדפס של פרחים ענקים.

עוד רעיון הוא לשלב פרקט כהה בחדר השינה עם טפט פרחים או עלים ירוקים על קיר אחד, שילוב שלוקח אותנו היישר לחדרי השינה היוקרתיים באתרי הנופש של הוואי או ג'מייקה.

העיצוב הטרופי יכול להיות דרמטי בזכות הצבעים החזקים והשימוש בהדפסים ענקיים ומומלץ להתייעץ עם מעצב פנים לפני שיוצרים שינוי גדול.

טיפים לעיצוב טרופי

טיפים מהירים לעיצוב טרופי:

  • הצבעים הבולטים: ירוק על כל סוגיו (ובעיקר ירוק בקבוק), ורוד בהיר, כתום וחום. את אלו אפשר לשלב זה עם זה בקלות. פרקט חום עם ספה בורוד בהיר, קיר בירוק מנטה לצד כורסה עם הדפס בכתום וכדומה.
  • מכניסים את הטבע הביתה: ולא סתם טבע – צמחים טרופיים כמו שרכים, קקטוסים, סוקולנטים ובעיקר דקלי נוי מכל הסוגים.
  • משתמשים בעץ: עץ כהה הוא סמל לעיצוב טרופי. כדאי לבחור פרקט מעץ כהה שמשתלב עם גווני הטרנד ועם צמחים חיים.
  • השתמשו בטקסטיל וטפטים: ההדפסים הגדולים שמאפיינים את הסטייל הטרופי באים לידי ביטוי בפריטי טקסטיל, שאותם אפשר להחליף כשיימאס לכם מהטרנד. בחנויות העיצוב כיום תמצאו כריות עם הדפסי עלים טרופיים, שטיחים, וילונות, כיסויי מיטה וטפטים.
  • הכניסו לבית פריטי נוי מחומרים טבעיים – בעיקר במבוק, ראטן וקש.

הטרנד הטרופי מתחבר מצוין לקיץ הישראלי, שבו רבים מאיתנו עורכים שיפוץ בבית. הוא מכניס הביתה את הטבע, את השמש ואת תחושת החופש והכיף. עם זאת, כדאי לבחור בפריטים קטנים ובמידה, כדי שתוכלו להחליף את העיצוב מתי שרק תרצו ולעבור מארצות הטרופיקנה לכל מקום אחר שיעורר בכם השראה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר