לכולנו יש סדרי עדיפויות שגיבשנו עם השנים. ברוב המקרים אנחנו מסגלים לעצמנו שיטות המסייעות לנו לכוונן את הדרך מתוך השאיפה לא לוותר על מה שממש חשוב לנו ועם זאת לדעת להתגמש ולהתפשר היכן שנדרש. אנו פוגשים את הצמתים הללו ביומיום בכל מרחבי החיים וזה אף פעם לא קל. הקריירה מול המשפחה, הזמן שאנו מקדישים לספורט מול שעות השינה, זמן בילוי עם חברים מול זמן איכות זוגי והרשימה נמשכת ונמשכת.

כמו בחיים כך גם בכל הנוגע לבחירות העיצוביות שלנו בבית. זאת ידעו בוודאי מי מאיתנו שנפגש אי פעם אם אדריכלית או מעצב פנים. הם מאתגרים אותנו עם הזמנות להתבונן פנימה ולבחון את סדרי העדיפויות שלנו ואופן ההתממשקות שלהם עם חיי היומיום. לפיכך, הם מעמתים אותנו עם ההחלטות הקשות ביותר, ההחלטות בדבר הנראות והאופי של המרחב החשוב ביותר בחיינו – הבית שלנו.

מבוא לקבלת החלטות – על מה לא להתפשר בבחירת פרקט

הרצפה היא הבסיס לכל שאר ההחלטות, הן קונספטואלית והן תפעולית. רצפת הבית היא הרי הבסיס שעליו ישבו כל שאר הדברים ואיתו ישתלבו כל שאר הבחירות העיצוביות שתקבלו. מוטב שתקדישו לכך מחשבה מעמיקה ותתחילו לדייק את הרצפה אל תוך חייכם. מה הכוונה בלדייק? ובכן, זה מתחיל בבחינת הצרכים שלכם והעדפותיכם. 

סוגי הפרקט הקיימים מגוונים מספיק בשביל שתמצאו את האחד שהוא הנכון ביותר בשבילכם, אפילו אם אתם מאד אקסצנטריים ושונים מהנורמה בטעמכם האישי. לפעמים צריך כמובן יותר מסוג אחד של פרקט. זה יקבע בהתאם לסוג החלל והפונקציות שהחלל הזה ממלא. פרקט לחללי מגורים לעומת חללים רטובים למשל, או פרקט לחדר קטן ואינטימי לעומת חלל מרווח ומואר. 

האם אתם מסוג האנשים שזקוקים לשינויים מהפכניים תכופים או שהשיפוץ הנוכחי מתוכנן ללכת אתכם לאורך זמן? במקרה והאפשרות השנייה היא הנכונה, כנראה שתבחרו להשקיע בחומרים איכותיים יותר ששומרים על תקינותם ונראותם לאורך שנים ארוכות. הדרך הבטוחה ביותר היא לבחור בחברה אמינה שאתם בטוחים באיכות המוצרים שהיא משווקת. כזאת שנותנת אחריות ומבטיחה עמידות לאורך זמן. קיימים בשוק שפע של סגנונות וסוגי פרקטים תחת הדרישה הבסיסית הזו, כך שאין הדבר אומר שאתם צריכים להיות מוגבלים לסוג מסוים של פרקט. 

שאלות מפתח נוספות שיעזרו לכם לקבל החלטה

עד כמה נוח לכם עם הרעיון של תחזוקה שוטפת? בעוד פרקט למינציה אינו דורש תחזוקה, בפרקט תלת שכבתי מעץ יש לטפל אחת לכמה חודשים באמצעות שימון או פוליש עדין של הרצפה. חלק יעדיפו את המראה הכפרי והחם יותר שפרקט תלת שכבתי או פרקט עץ מלא נותנים. אמנם אופן התחזוקה הוא פשוט וקל ובכל זאת כדי להבין מה זה דורש והאם זה מתאים לאורח החיים שלכם.

מי גר בבית? ילדים קטנים? בעלי חיים? אתם לא מוגבלים בסוגי הפרקטים גם אם הבית מרובה נפשות צעירות או הולכים על ארבע, אבל כדאי להציף את הדברים הללו כדי להרגיע לרמת התאמה גבוהה יותר שתטיב עמכם. יש פרקטים שיתאימו בצורה שובת לב לחדרי הילדים, יש פרקטים שדוגמתם תעזור להסוות את שערות הכלב, אם צריך ויש עוד כל כך הרבה פרמטרים שאתם אפילו לא מודעים אליהם. כדאי להגיע למעמד הבחירה כאשר כל הנתונים משוקללים. זה יאפשר לכם להוציא את המקסימום מול בעלי המקצוע שיסייעו לכם בבחירה.

עניין של טעם אישי

קחו בחירות אמיצות שישקפו את מי שאתם. בין אם הכיוון הוא כפרי, מודרני, נקי או "משוגע", לפרקט שתבחרו יש חלק משמעותי בטון הכללי שמתקבל בבית. האפשרויות שקיימות היום בעולם הפרקטים מאפשרות קבלת החלטה שהיא גם פרקטית וגם קולעת לטעם האינדיבידואלי של כל אחד ואחד. הלוואי וזה היה ככה בכל תחומי החיים, נכון? 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר