דאגתם למראה חם ואסתטי בבית עם רצפת פרקט, בחדרי השינה או בכל החלל. ומה לגבי המדרגות?

גרם המדרגות שביום יום הוא בעיקר פרקטי ושימושי ומאפשר לכם לעבור פעמים רבות בין הקומות, הופך למרשים, אלגנטי ובעל נוכחות עיצובית עם חיפוי הפרקט. בעבר רבים בחרו במדרגות עץ כמדרגות פנימיות, ומעבר למראה הקלאסי, למדרגות עץ חסרונות רבים כמו הקושי לנקות אותן והנטייה שלהן להיפגע ואפילו להירקב. לעומת זאת עם חיפוי פרקט על מדרגות קיימות, קל מאד לשדרג את הנראות של הבית כולו. למעשה כל מבנה הכולל מדרגות ניתן לחדש באמצעות פרקטים, וגם להתאים מעקה מעוצב מתוך מגוון עצום של סוגי מעקות. מדרגות פרקט משתלבות מצוין כקונטרסט דווקא בבתים מודרניים.

אז למה מדרגות פרקט ולאן זה לוקח אותנו?

מעבר ליתרון האסתטי המובהק, למדרגות פרקט יתרונות רבים נוספים:

  • בטיחות – מדרגות עשויות אבן או שיש מחליקות יותר ממדרגות בחיפוי פרקט ולכן נכנס כאן אספקט של בטיחות. מדרגות פרקט גם נעימות יותר למגע.
  • ייחודיות ובולטות – למדרגות פרקט מראה ייחודי ושונה מרוב המדרגות העשויות אבן או שיש, ושדרוג המראה מתאפשר בעלויות יחסית נמוכות.
  • קל לתחזוקה – מדרגות פרקט יחסית קל לתחזק ולנקות בעזרת מטלית לחה.
  • עמידות – חיפוי פרקט על המדרגות מחזיק לאורך זמן רב.
  • התאמה לכל סוגי המדרגות – כל סוג של גרם מדרגות ניתן לחפות בפרקט – ספירלות, מדרגות מרחפות וכדומה. צריך כמובן להתחשב במבנה גרם המדרגות בעת תכנון החיפוי.

ואם מדרגות פרקט – מאיזה סוג?

בדומה לחיפויים המתאימים לרצפה, קיימים מספר סוגים של חיפויי פרקט למדרגות מחומרים שונים ובסדרי גודל שונים של מחיר:

  • פרקט עץ – לוחות עץ העשויים משכבה עבה של עץ גושני . מראה יוקרתי וסוג העץ האיכותי ביותר ובהתאם גם היקר ביותר. כל לוח פרקט מיוצר בגוש אחד. פרקט עץ חזק בעל מראה טבעי ועמידות גבוהה למים ולפגעי הזמן.
  • פרקט תלת שכבתי – חיפוי שעשוי משלוש שכבות עץ או יותר ומורכב מעצים שונים. השכבה הראשונה תהיה מעץ מלא האיכותי והחזק ביותר כמו עץ אלון או דובדבן שנחשבים לחזקים, השכבות הפנימיות עשויות מחומרים פחות איכותיים כמו עץ דחוס או סנדוויץ'. הפרקט השכבתי זול יותר מפרקט העץ המלא אך עדיין נחשב חיפוי עמיד.
  • פרקט למינציה – הפרקט הזול מבין סוגי החיפויים . פרקט סינטטי המדמה מראה של עץ בעזרת ציפוי של מלמין קשה, עליו מודבקת מדבקה במראה של עץ טבעי. מעבר למחיר הזול יותר, התחזוקה של הפרקט הזה יחסית קלה ביחס לסוגים אחריםוהוא מגיע במגוון רב של צבעים וטקסטורות לבחירה.

אז תשדרגו את מראה הבית שלכם ותנו לו קפיצת מדרגה עיצובית עם חיפוי פרקט למדרגות!

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר