בחירת ריצוף היא מלאכה מלאה בהתלבטויות, אבל לא תמיד צריך לשמור על מראה אחיד בכל הבית. בבתים רבים משולבים יחד פרקט לרצפה לצד חדרים בהם יש ריצוף שיש ואפילו אבן. איך משתלבים כל אלו יחד בצורה הרמונית ואסתטית?

שמירה על קו סגנוני אחיד

למרות שבחרתם פרקט לרצפה בחדר אחד ובחדרים אחרים ריצוף אחר, חשוב לשמור על קו סגנוני אחיד. בחרו בעיצוב שמתכתב עם כל האלמנטים בחלל – עיצוב כפרי, מודרני, מינימליסטי או קלאסי שממשיך באותו קו לאורך הבית.

כך למשל אם בחרתם פרקט ענתיק, מומלץ לבחור ברצפות שיש שמזכירות גם הן ניחוח של פעם ואם הפרקט שבחרתם הוא דווקא כפרי, בחרו ריצוף אבן שמתחבר למה שקורה בחוץ ושולח רמזים לכפר.

התאמת צבעים

בחירת פרקט לרצפה לצד ריצוף שיש או אבן דורשת התאמת צבעים מדויקת. דמיינו לעצמכם בית שבו ריצוף השיש שחור, רצפת הפרקט בגווני עץ והקרמיקה באמבטיות בגוון צבעוני כלשהו – ההרמוניה נפגמת והמראה הוא לא אסתטי.

כדי ליצור תחושה נעימה בתוך הבית ולהפוך אותו למסוגנן ואסתטי, כדאי לבחור בגוונים שמתחברים זה לזה, למשל גווני עץ לצד חומים או אפורים. לפני שאתם מזמינים את הריצוף, קבלו דוגמאות, הציגו אותן זו לצד זו ובדקו איך הגוונים משתלבים זה לצד זה.

> קראו גם: כך תשלבו את הצבעים הטרנדים עם הפרקט הנכון

שילוב בין פרקט, שיש ואבן

רמת איכות זהה

לא משנה איזה ריצוף תבחרו בסופו של דבר ואילו שילובים תעשו, חשוב מאד להקפיד על רמת איכות זהה. בחרו פרקט מתוצרת איכותית לצד שיש ברמה הגבוהה ביותר. כשמדובר בריצוף לבית כדאי לבחור בספקים מקצועיים ברמה גבוהה, לקבל את כל המפרט הטכני כדי לוודא שאכן מדובר במוצר איכותי ולא לוותר על כל הבדיקות המקדימות.

בית שבו יש רצפת שיש במראה דהוי או מיושן, לצד פרקט יוקרתי, נראה כבית שלא השקיעו בו מחשבה. בנוסף, כדאי למנוע כמה שיותר סכנות ובלאי טבעי ולהימנע מהשיפוץ שיידרש כעבור כמה שנים, אם תבחרו מוצר פחות איכותי.

בחירה בעיצוב ניטרלי ככל האפשר

כדי לא ליצור עומס בגלל הגיוון בריצוף כדאי שפריטי העיצוב שישמשו אתכם באופן קבוע בבית יהיו יחסית ניטרליים. מהצבעים על הקירות ועד לריהוט הבסיסי.

את הצבע והעניין תוכלו להכניס באמצעות תמונות קיר, פריטי ריהוט משלימים, פריטי טקסטיל וחפצי נוי – כל אלו יאפשרו לכם לשנות את העיצוב מפעם לפעם ועדיין לשמור על מראה אסתטי ואלגנטי, ובעיקר לא עמוס מדי.

אפשר לשלב יחד ריצוף פרקט לרצפה עם שיש, אבן או קרמיקה – עם זאת, חשוב מאד להקפיד על בחירת ריצוף בקווים דומים, חיבורים נכונים בין טקסטורות וגוונים ושמירה על פשטות וניקיון ככל האפשר. באולם התצוגה שלנו תמצאו פרקט לרצפה בשלל עיצובים שמאפשרים לכם ליצור חיבורים מעניינים ולהפוך את הבית למעוצב ומעניין.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר